Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 478.  Puslapis 1 iš 96.
Darius   2023-03-02, 16:42

Laba diena, užsisakiau automobilį, registracijos nr DE699362920. Sumokėjau įmones vardu. Klausimas, kaip galėčiau gauti sąskaitą faktūrą?

A.Chocianas:

Su sąskaitomis yra taip, kad Cartrawler’is, airių brokeris per kurio sistemą užsakomas automobilis, atskirai sąskaitų neišrašinėja, o automatiškai formuoja apmokėjimo kvitus. Šis dokumentas atsiranda online ir išsitraukti jį galima prisijungus prie savo užsakymo.

Apmokėjimo kvitas formuojamas automobilio nuomos sumai, apmokėtai per užsakymo sistemą.
Jei sugalvosite pirkti Axa franšizės draudimą, apmokėjimo dokumentus gausite tiesiogiai iš Axa draudimo bendrovės.
Jei papildomą draudimą ar kitas paslaugas pirksite tiesiogiai nuomos kompanijoje automobilio pasiėmimo metu, sąskaitą už tai reikės pasiimti tiesiogiai nuomos kompanijoje.

Buhalterijoje nuoma forminama per avanso apyskaitą. Į apyskaitą reikia įtraukti vaučerį, įrodantį nuomos užsakymą, aukščiau nurodytą apmokėjimo kvitą ir vėliau - nuomos sutartį, įrodančią jau patį nuomos faktą.

Tomas   2023-02-18, 12:02

Laba diena, ar gali vienas vairuotojas su savo kreditine kortele išsinuomoti du automobilius? Šalis Italija. Ačiū.

A.Chocianas:

Toje pačioje kompanijoje vienas vairuotojas negali išsinuomoti kelių automobilių pasinaudodamas tik viena kreditine kortele. Tačiau su ta pačia kortele galite išsiuomoti du automobilius skirtingose nuomos kompanijose. Kažkurioje, beje, turėsite pirkti papildomo vairuotojo paslaugą, kad automobilį galėtų vairuoti kitas asmuo.

Algimutis Balčiūnaitis   2023-01-22, 18:57

Ar gali išsinuomoti lengvąjį automobilį Juodkalnijoje ir Bulgarijoje, jeigu vairuotojui 69 m.? Dėkoju

A.Chocianas:

Taip, galima. Tik kai kurios nuomos kompanijos gali taikyti papildomą mokestį. Jei toks mokestis taikomas, tai bus nurodyta nuomos sąlygose. Užsakant automobilį per InstantCars, prie pasirinkto automobilio skaitykite Svarbi informacija -> Vairuotojas -> Vairuotojo amžius -> "Pagyvenusių vairuotojų amžius nuo... iki.. metų. Mokestis ... EUR per dieną".

Meilutė   2022-08-29, 14:31

Laba diena. Planuojame 10 dienų nuomotis automobilį Nicos oro uoste. Mano vyras, pagrindinis vairuotojas, neturi kreditinės kortelės. Kreditinę kortelę turiu aš. Keliausime kartu. Kokie būtų variantai išsinuomoti automobilį? Gal galite ką nors patarti? Labai ačiū už atsakymą⚘

A.Chocianas:

Meilute, yra tik šitie du variantai:

1) susirandate nuomos kompaniją, kuri išnuomotų Jums automobilį su debetine kortele. Tai labai apriboja pasirinkimą, nes Italijoje tokių kompanijų yra itin mažai. Štai kelios iš jų: Goldcar (nerekomenduoju) ir Sixt. Mūsų svetainėje renkantis automobilį informaciją apie tai, kokios kortelės priimamos, rasite "Svarbioje informacijoje".

2) automobilį užsisakote savo vardu, taigi Jūs tampate pagrindiniu vairuotoju. Tam, žinoma, Jums reikia turėti vairuotojo pažymėjimą ir atitikti nuomos kompanijos keliamus reikalavimus vairuotojo amžiui ir vairavimo stažui - viskas nurodyta "Svarbioje informacijoje". Tada pasiimant automobilį į nuomos sutartį įtraukiate savo vyrą antru vairuotoju. Tai, žinoma kainuoja papildomai - įkainiai nurodyti "Svarbioje informacijoje", tačiau tuomet Jūsų vyras gali legaliai vairuoti išsinuomotą automobilį, o užstatui būtų naudojama Jūsų kreditinė kortelė.

Arūnas   2022-01-15, 9:35

Sveiki, planuojame automobilį nuomuoti Italijoje dviems savaitėms vasarą, bet tekę susidurti su nuomos kompanija Sicilijoje, kur pateikė nurodymą atlyginti automobilio apgadinimo žalą, nors ji buvo ne mūsų (gerai, kad tai turėjome darytas fotografijas, automobilio pasiėmimo metu). Norėjau paklausti ar yra toks draudimas, kuris apsaugotų nuo automobilio kėbulo pažeidimų ir kiek jis galėtų kainuoti. Ačiū už atsakymą.

A.Chocianas:

Yra keli būdai apdrausti savo atsakomybę:

1) pirkti pilną draudimo paketą pačioje nuomos kompanijoje.
Privalumas: visą atsakomybę už jūsų padarytą žalą prisiima nuomos kompanija, todėl nuomos gale dėl jokių apgadinimų jums pretenzijų neturi. Dažnai užstatas su šiuo draudimu yra mažesnis arba iš vis nešaldomas kortelėje.
Trūkumas: Tai yra brangus draudimas.

2) pirkti kompensuojamąjį franšizės draudimą
Privalumas: jis nebrangus, o jūsų aprašytu atveju, jei nebūtumėte įrodę, jog žalą padarėte ne jūs ir nuomos kompanija už ją nuskaičiuotų pnigus, draudimas jums tai kompensuotų.
Trūkumas: žalą pirmiau reikia apmokėti pačiam, o vėliau kreipiatės į draudimą dėl jos kompensavimo. Taip pat šis draudimas nemažina standartinio užstato.

Pirmas draudimas yra geras kai svarbi ne kaina, o tai, jog nereikia niekuo rūpintis, antrasis yra labiau pagrįstas ekonomiškai, bet suprantant, kad esant reikalui teks skirti papildomai laiko kreipiantis į draudimo bendrovę.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška