Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 474.  Puslapis 1 iš 95.
Arūnas   2022-01-15, 9:35

Sveiki, planuojame automobilį nuomuoti Italijoje dviems savaitėms vasarą, bet tekę susidurti su nuomos kompanija Sicilijoje, kur pateikė nurodymą atlyginti automobilio apgadinimo žalą, nors ji buvo ne mūsų (gerai, kad tai turėjome darytas fotografijas, automobilio pasiėmimo metu). Norėjau paklausti ar yra toks draudimas, kuris apsaugotų nuo automobilio kėbulo pažeidimų ir kiek jis galėtų kainuoti. Ačiū už atsakymą.

A.Chocianas:

Yra keli būdai apdrausti savo atsakomybę:

1) pirkti pilną draudimo paketą pačioje nuomos kompanijoje.
Privalumas: visą atsakomybę už jūsų padarytą žalą prisiima nuomos kompanija, todėl nuomos gale dėl jokių apgadinimų jums pretenzijų neturi. Dažnai užstatas su šiuo draudimu yra mažesnis arba iš vis nešaldomas kortelėje.
Trūkumas: Tai yra brangus draudimas.

2) pirkti kompensuojamąjį franšizės draudimą
Privalumas: jis nebrangus, o jūsų aprašytu atveju, jei nebūtumėte įrodę, jog žalą padarėte ne jūs ir nuomos kompanija už ją nuskaičiuotų pnigus, draudimas jums tai kompensuotų.
Trūkumas: žalą pirmiau reikia apmokėti pačiam, o vėliau kreipiatės į draudimą dėl jos kompensavimo. Taip pat šis draudimas nemažina standartinio užstato.

Pirmas draudimas yra geras kai svarbi ne kaina, o tai, jog nereikia niekuo rūpintis, antrasis yra labiau pagrįstas ekonomiškai, bet suprantant, kad esant reikalui teks skirti papildomai laiko kreipiantis į draudimo bendrovę.

Simas   2021-06-21, 17:09

Sveiki, draugų kompanija imame tris mašinas, tačiau imant per jūsų puslapį kyla problemų bandant atsiskaityti Swedbank kortelėmis t.y. pavyko užsakyti tik vieną mašiną su Revolut credit card, o kitas dvi su skirtingom Swedbank credit card atmeta, jog nepavyko nuskaityti lėšų. Ar tai gali būti susiję su tuo jog nuo 2021 sausio Swedbank yra taikomi griežtesni kliento autentiškumo nustatymo reikalavimai atsiskaitymams kortele ir galbūt pas jus tai dar nėra įdiegta? Ar įmanomi kiti atsiskaitymo būdai?

A.Chocianas:

Dažniausiai pasitaikanti priežastis, dėl kurios nepraeina mokėjimas - kortelė būna neregistruota saugiam atsiskaitymui internetu. Tai padaryti turi pats kortelės savininkas, prisijungęs prie savo internetinės bankininkystės svetainės.

Jūsų atveju matau tris užsakymus, iš kurių du yra apmokėti, o vienas, greičiausiai būtent dėl aukščiau minėtos priežasties, liko neapmokėtas (el. paštu išsiunčiau laišką su nurodymais, ką reikia padaryti bei nuoroda apmokėjimui). Tikiuosi tai išspręs problemą.

Simas   2021-06-14, 12:31

Sveiki, norime nuomuotis mašiną Maljorkoje, imtume tiesiai iš oro uosto, tačiau kyla klausimas, žiūrint sąlygas visur rašo jog priima kredito / debeto korteles ar tai tiesa, ar tikrai dabar tinka ir debeto, nes kiek pamenu anksčiau griežtai tikdavo tik kredito?

A.Chocianas:

Taip, kai kurios vietinės kompanijos, tokios kaip Goldcar ar Centauro priima ir debetines korteles, bet tik su sąlyga, kad pirksite jų papildomą draudimą. Tai reiškia, kad negalite pasinaudoti kompensuojamuoju franšizės draudimu (pvz., "premium" iš Axa Assistance), nes vietoje vis tiek privalėsite pirkti papildomą nuomos kompanijos draudimą. Be to, tai ne tos kompanijos, kurias labai rekomenduočiau :)

Nuomojantis automobilį, kreditinė kortelė visuomet suteiks didesnį pasirinkimą ir galimybes.

Gintautas Tamulionis   2021-02-17, 10:59

Sveiki, norime išsinuomoti automobilį Alikantėje (Ispanija), 11 d. laikotarpiui. Kompanijos "OK" pasiūlyme rašoma, kad ribojama rida 300 km per dieną ir 3000 km per nuomos laikotarpį, viršijus limitą - priemoka 0,40 Eur/km. Kelionė iš oro uosto į paskirties vietą - apie 500 km. Ar tai reiškia, kad jei ir neviršysime bendro 3000 km limito, vis tiek už nuvykimą ir parvykimą turėsime primokėti po 80 eurų? Iš anksto dėkoju!

A.Chocianas:

Jūsų nurodytomis sąlygomis nuomojantis automobilį 11 dienų, ridos ribojimas yra 3000 km visai nuomai. Jei grąžinsite automobilį nepravažiavę daugiau nei 3000 km, už ridą mokėti nereikės.

Artūras   2019-12-03, 14:34

Laba diena, išsinuomuojant automobilį Izraelyje yra nurodytos francižės suma ir užstato suma. Kurią sumą užsiblokuoja automobilių nuomotojas - užstato ar frančizės, ar abi kartu ? Ačiū

A.Chocianas:

Franšizė įvardija maksimalią kliento atsakomybę. Tai draudiminis terminas, apibrėžiantis, iki kokios sumos žalą dengia pats klientas.

Tuo tarpu užstatas yra piniginė operacija, išreikšta konkrečia suma, kurią nuomos kompanija šaldo kliento kortelėje jam pasiimant automobilį. Užstatas dažnai būna franšizės dydžio, bet gali būti ir didesnis ar mažesnis už franšizę, visais atvejais - tai nuomos pradžioje kortelėje rezervuojama pinigų suma.

Atminkite! Nesvarbu, koks užstatas yra šaldomas nuomos pradžioje, atsakomybė visuomet išlieka nurodytos franšizės dydžio.

Kadangi užstatas ir franšizė yra du skirtingi dalykai, jų sumuoti nereikia.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška