Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 544.  Puslapis 108 iš 109.
Laimunas   2009-04-15, 23:10

Laba diena, esu nuomavęs automobilius Europoje, tačiau visiškai neturiu patirties nuomotis (rezevuoti) automobilį JAV. Reikalingas compact klases automobilis 15 dienų, paimamas ir paliekamas San Francisco oro uoste. Ar prasminga rezervuoti internetu prieš kelionę, gal būt atvykus oro uoste pigiau ir patogiau pasirinkti automobilį (juolab atsižvelgiant į tai, kad neretai skrydžiai vėluoja)? Ačiū.

A.Chocianas:

Išankstinis užsakymas turi keletą privalumų:

1. Jūs tikrai žinosite, kad Jums yra rezervuotas automobilis. Gavusi išankstinį užsakymą nuomos kompanija iš karto suplanuoja konkretų automobilį jam ir vėliau organizuoja savo parką taip, kad Jūsų nuomai šis automobilis būtų garantuotas. Tuo tarpu, be išankstinės rezervacijos rizikuojate, kad Jūsų atvykimo metu gali nebūti laisvų norimos klasės automobilių. Jūs taip pat turite pirmumo teisę prieš klientą be išankstinio užsakymo gauti automobilį, esant laisvų automobilių trūkumui (taip nutinka, ypač sezono metu).


2. Jūs tikrai žinosite, kiek Jums kainuos automobilio nuoma. Net jei taip nutiktų, kad Jūsų užsakymui nuomos kompanija neturės, tarkim, Jūsų užsakyto compact klasės automobilio, už tą pačią kainą gausite didesnį automobilį (upgrade). Tuo tarpu be išankstinio užsakymo vietoje teks už didesnį automobilį mokėti daugiau. Be to nuomos kompanijos labai atsižvelgia į paklausą, t.y. jei tuo metu, kai Jūs atskrisite, paklausa bus didelė ir laisvų automobilių bus nedaug, siūloma nuomos kaina vietoje gali būti smarkiai sukelta. Su išankstiniu užsakymu Jūs bet kokiu metu mokate jau sutartą kainą.


3. Jūs tikrai žinosite, kad gausite automobilį, net jei Jūsų skrydis vėluos ar bus atidėtas. Užsakyme būtinai nurodykite savo skrydžio numerį. Pagal jį nuomos kompanija orientuojasi, kada Jūs tiksliai atvyksite. Net jei vėluojant skrydžiui Jūs atvyktumėte pasibaigus nuomos kompanijos darbo laikui, Jūsų lauks, nes turės Jūsų užsakymą. Kitu atveju galite likti be automobilio. Taigi, užsisakyti iš anksto verta, ypač dėl to, kad lėktuvai vėluoja.Galimybė gauti automobilį vietoje pigiau, žinoma, yra. Tačiau tam turi būti keletas sąlygų - maža paklausa ir daug laisvų automobilių. Reikėtu įvertinti, ar San Francisco oro uostas yra tokia vieta. Išankstinis užsakymas naudingas planuojant savo laiką ir išlaidas.

Tomas   2009-04-14, 3:13

Kiek Auto Europe kainuoja papildomas vairuotojas?

A.Chocianas:

Užsisakant automobilį per Auto Europe, papildomą vairuotoją galima užsisakyti jau nuvykus į vietą, nes papildomo vairuotojo įkainiai yra tokie, kokius nustato nuomos kompanija. Taip, beje, geriausia daryti ir užsakinėjant mašiną per bet kurį kitą brokerį. Ši paslauga nereikalauja išankstinio perspėjimo.

Giedrius   2009-04-08, 15:50

Laba diena, gal galite pasakyti, kokia suma užšaldoma kortelėje, jei nuomojama mašina Portugalijoje apie 250-300 eurų už 10 dienų. Ir kaip vyksta mašinos paėmimas Lisabonos aerouoste naktį, jei nuomos kontoros tuo metu nedirba - ar jie atvaro mašiną į aerouostą, ar kaip?
Iš anksto dėkoju už atsakymą.

A.Chocianas:

1. Kortelėje užšaldoma suma yra susijusi ne tik su nuomos kaina. Ji taip pat priklauso nuo automobilio bei nuomos kompanijos. Paprastai, ši suma yra 600-1200 EUR, t.y draudimo frančizės (Excess) dydis + bakas kuro, kartais tik frančizės dydis. Pasirinkus automobilį, reikia atsidaryti jo "Nuomos sąlygas", kur nurodyta, kas yra įskaičiuota kainoje, o aprašyme "Pilnas draudimas" yra nurodyti draudimai, pvz.:


Draudimas avarijos atveju (CDW): Su 20% PVM; Draudiminė išskaita 960 EUR - reiškia, kad frančizė yra 960 EUR (tiketina, kad tokia suma + bakas kuro ir bus
užšaldyti). Draudimai, kurie nėra įtraukti į kainą, bet skyriuje "Pilnas draudimas" nurodyti su įkainiais (paprastai be PVM), reiškia, kad juos galima vietoje nusipirkti papildomai - jie nėra būtini.


Reikia paminėti, kad užstatas užšaldomas pasiimant automobilį, o ne užsakymo metu.2. Automobilio paėmimas naktį. Nuomos kompanijų specifika oro uostuose yra tokia, kad jos taikosi prie skrydžių, t.y jei nėra konkrečių užsakymų, jos dirba nustatytu laiku, tačiau kada yra konkretus patvirtintas užsakymas, pvz., žino, kad Jūs atskrendate 23:40, tuo metu nurodytos nuomos kompanijos ofise Jūsų lauks nuomos agentas. Čia labai svarbu, kad užsakydami automobilį nurodytumėte savo skrydžio numerį, pagal jį agentas stebės, ar nėra atidėtas, vėluoja, ar planuoja atskristi anksčiau Jūsų lėktuvas.

Ligita   2009-03-18, 9:45

Mano kolega davė Jūsų kontaktus :) Jis rudenį nuomavosi mašiną iš Ispanijos ir važiavo į Portugaliją. Ir pasakojo, kad Jūs jam labai padėjote. Mes šią vasarą važiuojam į Italiją. Niekada nesam nuomavę mašinos. Mūsų planas toks - 07/04 atskrendam į Romą, sėdam į traukinį išvažiuojam į Florenciją. Iš ten keliausim į Londą, kur ir gyvensim savaitę. Kitą dieną norėtumėm išsinuomoti mašiną ir pakeliauti aplinkui. Taigi mums reikia išsinuomoti mašiną Florencijoje nuo 07/05 arba 07/06 iki 07/11. Mes keliausim dviese. Pradžioj tiek. Jei galėsit kuom padėti lauksiu Jūsų atsakymo.

A.Chocianas:

Tam, kad automobilio nuoma palengvintų Jūsų kelionę, o ne sukeltų papildomų rūpesčių, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą organizacinių niuansų:

1. Turėtumėte gerai apsispręsti, nuo kada automobilis bus Jums reikalingas. Kitaip tariant, kai jau norėsite važiuoti, geriau, kad automobilis jau stovėtų Jums po langais. Taigi, jei į Florenciją atvykstate 07/05, o iš jos išvykti planuojate 07/06, neverta imti automobilio iš karto, tačiau jei kelionę planuojate 07/06 anksti ryte, išsinuomokite automobilį iš vakaro. Nerekomenduojame užsisakyti nuomos nuo, tarkime 9.00 val., jei išvykti planuojate iš karto iš nuomos punkto, sakykime, 10.00 val. Krintančio sumuštinio dėsnis beveik garantuoja, kad atvyke 9.00 į nuomos punktą, turėsite laukti dar neparuošto automobilio, užstrigs nuomos kompanijos kompiuterinė sistema ar kils kokių nors dar nenumatytų nesklandumų, dėl kurių Jūsų planai išvykti 10.00 žlugs ir tai turės įtakos Jūsų tolimesnei kelionei. Nors, kai viskas vyksta sklandžiai, nuomos procesas neužima daug laiko, susiplanuokite nuomos pradžią taip, kad netektų trypti iš nekantrumo.


2. Užsisakykite tinkamą automobilį. Kadangi keliausite dviese, rekomenduotume ekonominės klasės (Ford Fiesta, Opel Corsa, Fiat Punto ar pan.) automobilį. Nesiūlytume rinktis Mini klases automobilio, nors Italijoje nuomos kompanijose jie populiarūs ir yra pigesni, maži varikliai gali sukelti tam tikrų nepatogumų, o maža bagažinės talpa - netgi didelį galvos skausmą. Rekomenduotume automobilį rinktis pagal tai, kiek bagažo turėsite. Stenkitės viską sutalpinti į bagažinę, ir salone nelaikyti jokių lagaminų ar rankinių, kurių negalėsite pasiimti su savimi, išlipdami iš automobilio.


3. Susiorganizuokite, kurioje vietoje paimsite automobilį. Rinkdamiesi nuomos punktą Florencijoje, atsižvelkite į tai, kad jis būtų kuo arčiau viešbučio, kuriame planuojate apsistoti, kad patiems būtų patogiau iki ten nuvykti. Taip pat rekomenduotume pasidomėti galimybe, kad nuomos kompanija automobilį Jums pristatytų į viešbutį. Tai reikėtų padaryti jau būnant Florencijoje. Paprastai tai daroma taip: duodate viešbučio administratoriui (receptionistui) auto nuomos vaučerį (ten yra nurodytas nuomos kompanijos telefono numeris ir visas Jūsų užsakymas su rezervacijos numeriu) ir paprašote, kad šis susisiektų su nuomos kompanija ir paklaustų, ar nebūtų galima automobilio pristatyti į viešbutį, bei kiek tai kainuotų papildomai. Čia yra keletas privalumų: pirma, nuomos kompanijos su viešbučiais glaudžiai bendradarbiauja, todėl tokia pristatymo paslauga bus atlikta daug noriau, kai tam tarpininkaus pats viešbutis; antra, jums nekainuos skambutis Italijoje. Kaip jau minėjau, pristatymas į viešbutį gali kainuoti papildomai. Tačiau, kad nuvyktumėte į nuomos punktą, Jums teks sumokėti už taksi, ar kitokį visuomeninį transportą. Kai būsite vietoje pasverkite visus už ir prieš ir priimkite sau patogiausią sprendimą. Atsiminkite - nuoma neturi kelti rūpesčių.


4. Automobilį siūlytume užsisakyti jau dabar.
Pirmiausia, tai šiuo metu daug kur automobilį galite užsisakyti su žymia nuolaida. Tačiau yra ir kitas niuansas. Dėl krizės daugelis nuomos kompanijų visame pasaulyje smarkiai sumažino savo automobilių parką, ir planuojama, kad šią vasarą parkas bus kur kas mažesnis, nei pernai ar dar anksčiau. Nors ir planuojamas mažesnis keliautojų skaičius, artėjant sezonui ir daugejant užsakymų, dėl galimo automobilių trūkumo kainos neišvengiamai pradės augti. Taigi, šiuo metu padaryti užsakymą, dar nesant dideliam bumui, yra pats laikas.


Kur užsisakyti, turėtumėte nuspręsti patys, atsižvelgdami į kainą. Svarbu, kad gerai žinotumėte, kas į ją įskaičiuota. Beje, jei turėsite išsirinkę konkrečius pasiūlymus, bet nebūsite tikri, kad kainoje yra viskas, kas reikalinga, kreipkitės į mus, padėsime viską sudėlioti į vietas.

Laura   2009-03-15, 20:39

Domina automobilio nuoma Ispanijoje, kiek žiūrėjau draudimas dažnai išskiria, kad stiklai, veidrodėliai ir pan. neįeina į draudimą. Radau tokį puslapį, kuriame kainos yra geros, tačiau jame neradau niekur kad būtų minima apie tai. Todėl norėjau paklausti, kaip reikėtų traktuoti tokius sakinius:

Inclusive No Excess
Insurance Coverage
Collision damage waiver (CDW): Includes 16% Tax; Excess 0 EUR
Theft waiver (TW): Includes 16% Tax; Excess 0 EUR
Third party liability protection (TP): Includes 16% Tax

pvz. ar jei apibraižytų mašiną, išdaužtų stiklą ir pan. kur nors aikštelėje, tai man nieko nekainuotų?

O taip pat dar vienas klausimas, jei norime mašiną grąžinti apie 5h ryto, tačiau nerašo nieko apie darbo laiką. Kaip garantuoti, kad nekils problemų grąžinant mašiną?

A.Chocianas:

Taip jau yra, kad, paprastai, yra išskiriami dalykai neįeinantys į CDW draudimą - stiklai, padangos ir pan. Greičiausiai, taip yra ir Jūsų pasirinktame variante, nes išimčių nebūna. Inclusive No Excess reiškia, kad avarijos (CDW) arba vagystes (TW) atveju iš Jūsų nebus nuskaičiuota draudiminė išskaita (Insurance Excess), arba kitaip - draudiminė frančizė. Civilinės atsakomybės draudime (TP arba TPL) išskaitos nebūna. Taigi pagal Jūsų aprašymą, Jūsų atsakomybė avarijos arba vagystės atveju būtų nulinė. Čia reikia paminėti, kad CDW dengia ir stovinčio automobilio apibraižyma, kai nežinomas kaltininkas. Tačiau, pvz. sugadinus padangą, už jos remontą, o sugadinus ją nepataisomai - už visai naują padangą, tektų sumokėti.


Praktiškai, tai, ką išvardinote, yra maksimalus apsidraudimas nuomojantis automobilį.


Dėl automobilio grąžinimo 5 val. ryto - kėblumų nebus, jei grąžinate oro uoste. Ten nuomos kompanijos turi savo "key boxus". Įprasta į juos įmesti automobilio raktus ir dokumentus. Tokiu atveju rekomenduočiau prieš paliekant automobilį, įjungus degimą, nufotografuoti (kad ir mobiliuoju telefonu) automobilio prietaisų skydelį, kuriame matytųsi kilometražas ir kuro bako parodymai. Tai padaryti verta, kadangi automobilio neperduodate
tiesiai į rankas. Dėl ankstyvo grąžinimo laiko perspėkite nuomos agentą jau nuomos pradžioje ir pasitikslinkite, kur turėtumėte palikti raktus su dokumentais.

Pateikite savo klausimą

Prieš pateikdami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška