Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 486.  Puslapis 4 iš 98.
Gintautas Tamulionis   2021-02-17, 10:59

Sveiki, norime išsinuomoti automobilį Alikantėje (Ispanija), 11 d. laikotarpiui. Kompanijos "OK" pasiūlyme rašoma, kad ribojama rida 300 km per dieną ir 3000 km per nuomos laikotarpį, viršijus limitą - priemoka 0,40 Eur/km. Kelionė iš oro uosto į paskirties vietą - apie 500 km. Ar tai reiškia, kad jei ir neviršysime bendro 3000 km limito, vis tiek už nuvykimą ir parvykimą turėsime primokėti po 80 eurų? Iš anksto dėkoju!

A.Chocianas:

Jūsų nurodytomis sąlygomis nuomojantis automobilį 11 dienų, ridos ribojimas yra 3000 km visai nuomai. Jei grąžinsite automobilį nepravažiavę daugiau nei 3000 km, už ridą mokėti nereikės.

Artūras   2019-12-03, 14:34

Laba diena, išsinuomuojant automobilį Izraelyje yra nurodytos francižės suma ir užstato suma. Kurią sumą užsiblokuoja automobilių nuomotojas - užstato ar frančizės, ar abi kartu ? Ačiū

A.Chocianas:

Franšizė įvardija maksimalią kliento atsakomybę. Tai draudiminis terminas, apibrėžiantis, iki kokios sumos žalą dengia pats klientas.

Tuo tarpu užstatas yra piniginė operacija, išreikšta konkrečia suma, kurią nuomos kompanija šaldo kliento kortelėje jam pasiimant automobilį. Užstatas dažnai būna franšizės dydžio, bet gali būti ir didesnis ar mažesnis už franšizę, visais atvejais - tai nuomos pradžioje kortelėje rezervuojama pinigų suma.

Atminkite! Nesvarbu, koks užstatas yra šaldomas nuomos pradžioje, atsakomybė visuomet išlieka nurodytos franšizės dydžio.

Kadangi užstatas ir franšizė yra du skirtingi dalykai, jų sumuoti nereikia.

Artūras   2019-12-03, 8:00

Laba diena, ar išsinuomojant automobilį Izraelyje galioja Lietuvoje išduotas vairuotojo pažymėjimas ? Išsinuomojant automobilį rašoma, kad vairuotojas turi pateikti Tarptautinį vairuotojo pažymėjimą, jei jis nėra išduotas anglų kalba. O Lietuvoje išduoti pažymėjimai yra lietuvių kalba. Tai gi klausimas ar iš anksto rezervavus automobilį, atvykus į izraelį, pavyks jį išsinuomoti ? Ačiū

A.Chocianas:

Taip, lietuviškas vairuotojo pažymėjimas galioja nuomojantis automobilį Izraelyje ir Jordanijoje. Nuomojantis automobilį kitose Artimųjų Rytų šalyse, reikia turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

Sigita   2019-10-08, 11:45

Sveiki, ar 4 metų vaikui Italijoje užtenka tik pasostės ar būtina vaikiška autokėdutė? Dėkoju.

A.Chocianas:

Italijoje vaikiška kėdutė privaloma vaikams iki 3 metų, o vaikai iki 12 metų arba 1,50 m ūgio turi būti vežami naudojant jiems pritaikytą specialią įrangą. Tokia štai formuluotė, kuria remiantis yra visiškai legalu automobilyje vežti 4 metų vaiką, sėdintį ant pašikniuko :)

Rolandas   2019-08-11, 1:10

Sveiki. Turiu apsidraudes delux francižės draudimu. Auto paėmiau Sevilijoje Europcare. Kordoboje palikus auto nakčiai,ryte radau pora brūkštelėjimų gale. Po kokį 3-4cm.ir lakas matosi toje vietoje nubrauktas. Kaip man patartumėte elgtis. Ačiū.

A.Chocianas:

Kaip suprantu, kaltininko nėra, taigi už šį apgadinimą turėsite pirmiau susimokėti Europcar'ui. Nusifotografuokite apgadinimą, padarykite automobilio nuotrauką, kad matytųsi valst. numeriai, grąžindami automobilį duokite savo el. pašto adresą Europcar'o darbuotojui ir paprašykite, kad kaip galima greičiau Jums atsiųstų sąskaitą už apgadinimą ir su juo susijusius dokumentus draudimui - damage report, remonto sąskaitą (repair invoice) / detalų žalos įvertinimą iš autoserviso. Išsaugokite visus su nuoma susijusius dokumentus. Kai Europcar'as nurašys pinigus už žalą, ne vėliau kaip per 31 dieną reikės internetu pateikti paraišką draudimui ir įkelti visus turimus nuomos dokumentus.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška