Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 467.  Puslapis 88 iš 94.
Egis   2010-04-11, 9:02

Graikijoje, Kretoje, ketinu apdrausti ir franšizę (jeigu teisingai supratau, tai galima padaryti gaunant automobilį Herakliono aerouoste). Ar teisingai mąstau, jog jeigu franšizė bus apdrausta, tai dėl kiekvieno nieko (pvz., nulūžo veidrodėlis, įbraukiau kėbulą ir pan.) nėra jokio tikslo kviesti policiją ir forminti atitinkamus dokumentus?

A.Chocianas:

Apsidraudžiant frančizę jau nuvykus į vietą, šią riziką prisiima pati nuomos kompanija. Nors, teoriškai, policijos dėl smulkių apgadinimų kviesti nėra būtina, tačiau rekomenduojame pasiteirauti nuomos agento Herakliono oro uoste, kaip turėtumėte elgtis tokioje situacijoje.

Svarbus yra kitas aspektas. Net ir "Pilnas draudimo paketas", įsigytas nuomos kompanijoje ir panaikinantis frančizę, nedengia automobilio stiklų ir padangų (tame tarpe ir veidrodėlių). Tai reiškia, kad įskėlus priekinį stiklą, sudaužius veidrodėlį ar sugadinu padangą, šią žalą pilnai reikės padengti pačiam nuomininkui. Taigi Jūsų rizika, įsigijus "Pilną draudimo paketą" nėra visiškai nulinė.

Išeitis - kompensuojamasis frančizės draudimas.
Šio draudimo privalumai yra tokie:
1. Pilnai dengia frančizę avarijos ir vagystės atveju;
2. Dengia automobilio stiklus ir padangas, ko nėra nuomos kompanijų "Pilname draudimo pakete";
3. Kainuoja pigiau nei nuomos kompanijų parduodamas "Pilnas draudimo paketas".

Trūkumai:
1. Tai - kompensuojamasis draudimas. Nuomojantis automobilį, kortelėje vis vien yra šaldomas frančizės dydžio užstatas, o atsitikus įvykiui, nuomos kompanija iš užstato nuskaičiuoja pinigus už padarytą žalą;
2. Pinigų susigrąžinimas pagal frančizės draudimo polisą užtrunka apie mėnesį, priklausomai nuo to, kaip operatyviai draudimo kompanijai yra pateikiami visi reikalingi dokumentai.

Tiek "Pilnas draudimo paketas", tiek frančizės draudimas per trečiąją šalį yra geri ir naudingi. Mes rekomenduojame pastarąjį variantą, kadangi jis yra universalesnis.

Aistė   2010-04-02, 0:53

Sveiki, planuojame nuomotis automobilį Tenerifėje. Vairuos vyras, bet jo vairuotojo pažymėjimas seno pavyzdžio. Ar del to nekils problemų? Jau esame taip nuomavęsi automobilį, tai neužkliuvo, bet nuomavomės ne Europoje.

A.Chocianas:

Pagrindinė bėda su laminuotais vairuotojo pažymėjimais - juose nėra galiojimo datos. Paprastai, vairuotojo pažymėjimai išduodami 10-čiai metų. Jei Jūsų vyro teisės išduotos iki 2000 m., gali būti traktuojama, kad jų galiojimo laikas yra pasibaigęs. Bet kokiu atveju toks vairuotojo pažymėjimas nebeilgai galios ir Lietuvoje, taigi rekomenduojame jį tiesiog pasikeisti į naujo pavyzdžio, ir šis klausimas Jūsų daugiau nebekankins. Dar nėra buvę taip paprasta pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, kaip tai yra dabar. Naujų teisių pagaminimas trunka vos savaitę, jei ne trumpiau, o su jomis keliaukite po visą Europą nesukdami sau galvos.

Andrius   2010-04-01, 23:46

Sveiki, ar įmanoma Airijoj išsinuomuoti mašiną 2 sav. ir kad nebūtų užšaldomos lėšos kredinėj kortelėj?

A.Chocianas:

Airijoje užstatas gali būti nešaldomas kortelėje (tačiau kreditinė kortelė vis tiek yra būtina) tik tuo atveju, jei pačioje nuomos kompanijoje papildomai pirksite pilną draudimo paketą, sumažinantį draudiminę riziką (tuo pačiu ir Jūsų atsakomybę avarijos atveju) iki nulio. Toks paketas Airijoje, priklausomai nuo pasirinkto automobilio, kainuoja 15-20 EUR/dieną. Nežiūrint į tai, minimalus užstatas gali būti šalduomas ir šiuo atveju, kadangi net pilnas paketas, paprastai, nedengia automobilio stiklų ir padangų. Airijoje yra paplitęs ir variantas, kad už tokį papildomą mokestį galima tik sumažinti frančizę, tarkim nuo 1100 EUR iki 100 EUR. Tuo atveju kortelėje šaldoma mažesnioji suma. Užsisakant automobilį per Cartrawler, informaciją apie tai, kurį iš šių variantų siūlo nuomos kompanijos, rasite pasirinkto konkretaus automobilio Nuomos sąlygose, skyrelyje Draudimas.

Nuomojantis automobilį, visose nuomos kompanijose reikalingas užstatas. Tiesa, yra vietinių kompanijų, kurios užstatą ima grynais. Paprastai tai nuomos firmos, kurios arba pradeda savo veiklą ir dar nėra susidūrusios su rimtomis problemomis dėl paimto grynais užstato (anksčiau ar vėliau jos atsisako šios praktikos), arba sunkiai besiverčiančios kompanijos, kurios sąmoningai prisiima šią riziką. Tokių kompanijų yra ne tik Airijoje. Jų yra ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Toks neprofesionalus požiūris į rizikos valdymą, dažniausiai, atspindi ir jų požiūrį į klientų aptarnavimą. Brokeriai, kuriuos pristatome savo svetainėje su tokiomis nuomos kompanijomis nebendradarbiauja.

Daugiau apie tai, kodėl užstatas šaldomas kreditinėje kortelėje, skaitykite čia.

Saulius   2010-03-16, 8:19

Sveiki, planuojam nuomotis automobilį Ispanijoje. Pas žmoną yra VISA kortelė, bet neturi naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimo, o pas mane pažymėjimas yra, bet neturiu kortelės. Ar įmanomas variantas, automobilį nuomotų žmona savo vardu, o vairuočiau aš? Ačiū

A.Chocianas:

Yra keli sprendimo variantai:
1. Jūsų žmonai tereikia pasikeisti vairuotojo pažymėjimą. Naujas pažymėjimas išduodamas ganėtinai greitai - per savaitę. Juolab, kad laminuotos teisės ir Lietuvoje galios ne amžinai, taigi keisti jas, bet kokiu atveju, teks.
2. Kaip ir nurodėte klausime, Jūsų žmona gali būti pagrindinis nuomininkas, tačiau tuo atveju, Jūs pats turite būti įtrauktas į nuomos sutartį kaip papildomas vairuotojas, o tai kainuos papildomai. Papildomo vairuotojo įkainiai nurodomi "Nuomos sąlygose".
3. Jei Jūsų žmona keliauja kartu, galite pabandyti jau vietoje tartis su nuomos kompanija, kad sutartį formintumėte savo vardu, o apmokėjimas ir užstatas būtų vykdomi per žmonos kortelę. Kai kurios nuomos kompanijos tai toleruoja, bet daug vilčių į tai nedėkite. Asmuo, prisiimantis piniginius įsipareigojimus, turi būti ir pagrindiniu nuomininku, pasirašančiu nuomos sutartį.

Domas   2010-03-09, 9:58

Laba diena, darant išankstinę automobilio rezervaciją užsakymo laukuose "kortelės pasirinkimas" yra VISA ir t.t. Aš naudojuosi Maestro, ar ji netinka? Ir kur nurodytas "kreditinės kortelės patvirtinimo nr."? Automobilį nuomosim Tenerifėje. Iš anksto dėkoju.

A.Chocianas:

Deja, Maestro nėra įtraukta į aptarnaujamų kortelių sąrašą ir su ja nepavyks apmokėti užsakymo. Jei turite tokią galimybę, rekomenduojame užsakymui naudoti ne debetinę, o kreditinę kortelę (Visa arba MasterCard), kadangi su kreditine kortele apmokėjimas visuomet vyksta sklandžiai. Be to, norime priminti, kad pasiimant automobilį, nuomos kompanijai vairuotojas turi pateikti savo vardu išduotą kreditinę kortelę užstatui autorizuoti.

Kreditinės kortelės patvirtinimo numeris (CVV) yra trys paskutiniai skaičiai, nurodyti kortelės kitoje pusėje.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška