Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 470.  Puslapis 88 iš 94.
Andrius   2010-04-28, 16:24

Ačiū už atsakymą į anskčiau pateiktą klausimą. Į galva šovė dar vienas klausimas. Tarkim, išsinuomoju automobilį mėnesiui, bet pirmąją dieną automobilis sugenda (tarkim, didelis variklio defektas) arba patenku į avariją. Automobilis nepataisomas. Ar gausiu kitą automobilį? Ar tai priklauso nuo brokerio ir/arba nuomos kompanijos? Taip pat jeigu automobilis pataisomas ar man tektų laukti ar iškart gaučiau kitą? Suprantu, kiekviena kompanija, greičiausiai, turi savo politiką ir tai nurodo nuomos sutartyje, bet kokios Jūsų patirtys šiais klausimais? Ačiū, Andrius.

A.Chocianas:

Automobiliui sugedus nepataisomai, visuomet suteikiamas pakaitinis automobilis. Keitimas daromas ir tuomet, jei remontas, atsiradus gedimui ne dėl kliento kaltės, trunka ilgiau nei kelios valandos. Jei defektas yra nežymus ir jis neturi įtakos tolimesniam automobilio eksploatavimui (pvz., įlenktos durelės), nuomos kompanija automobilio nekeis.

Tomas   2010-04-23, 20:08

Sveiki, kokios klasės rekomenduotumėte automobilį. 2 suaugę plius vaikas. Tačiau turėsime vieną labai didelį lagaminą ir porą nedidelių. Ar į eko klasės įsitalpintume? Bei norėtume keturdurio. Automobilio ieškome Milane porai savaičių.

A.Chocianas:

Sunku teisingai patarti, kadangi galima įvairiai traktuoti "labai didelį" lagaminą. Tiesą sakant, ekonominės klasės automobilio bagažinė pritaikyta 2-3 ne patiems didžiausiems lagaminams. Vienas ypatingai didelis gali užimti 2/3 bagažinės, tačiau kiti lagaminai dėl savo gabaritų gali nebetilpti. Todėl siūlytume rinktis kompakto klasę, kad netektų daiktų dėti šalia vaiko ant galinės sėdynės - tai nėra labai saugu.

Justinas   2010-04-11, 21:58

Laba diena, ar yra galimybė išsinuomoti automobilį Briuselyje, o grąžinti Amsterdame (t.y kt. šalyje)?

A.Chocianas:

Taip, tai įmanoma. Automobilių paieškos formoje pažymėkite langelį Kita grąžinimo vieta? ir aktyvuotame grąžinimo vietos lauke įveskite norimą miestą. Užsakymų sistema pateiks galimus nuomos variantus.

Egis   2010-04-11, 9:02

Graikijoje, Kretoje, ketinu apdrausti ir franšizę (jeigu teisingai supratau, tai galima padaryti gaunant automobilį Herakliono aerouoste). Ar teisingai mąstau, jog jeigu franšizė bus apdrausta, tai dėl kiekvieno nieko (pvz., nulūžo veidrodėlis, įbraukiau kėbulą ir pan.) nėra jokio tikslo kviesti policiją ir forminti atitinkamus dokumentus?

A.Chocianas:

Apsidraudžiant frančizę jau nuvykus į vietą, šią riziką prisiima pati nuomos kompanija. Nors, teoriškai, policijos dėl smulkių apgadinimų kviesti nėra būtina, tačiau rekomenduojame pasiteirauti nuomos agento Herakliono oro uoste, kaip turėtumėte elgtis tokioje situacijoje.

Svarbus yra kitas aspektas. Net ir "Pilnas draudimo paketas", įsigytas nuomos kompanijoje ir panaikinantis frančizę, nedengia automobilio stiklų ir padangų (tame tarpe ir veidrodėlių). Tai reiškia, kad įskėlus priekinį stiklą, sudaužius veidrodėlį ar sugadinu padangą, šią žalą pilnai reikės padengti pačiam nuomininkui. Taigi Jūsų rizika, įsigijus "Pilną draudimo paketą" nėra visiškai nulinė.

Išeitis - kompensuojamasis frančizės draudimas.
Šio draudimo privalumai yra tokie:
1. Pilnai dengia frančizę avarijos ir vagystės atveju;
2. Dengia automobilio stiklus ir padangas, ko nėra nuomos kompanijų "Pilname draudimo pakete";
3. Kainuoja pigiau nei nuomos kompanijų parduodamas "Pilnas draudimo paketas".

Trūkumai:
1. Tai - kompensuojamasis draudimas. Nuomojantis automobilį, kortelėje vis vien yra šaldomas frančizės dydžio užstatas, o atsitikus įvykiui, nuomos kompanija iš užstato nuskaičiuoja pinigus už padarytą žalą;
2. Pinigų susigrąžinimas pagal frančizės draudimo polisą užtrunka apie mėnesį, priklausomai nuo to, kaip operatyviai draudimo kompanijai yra pateikiami visi reikalingi dokumentai.

Tiek "Pilnas draudimo paketas", tiek frančizės draudimas per trečiąją šalį yra geri ir naudingi. Mes rekomenduojame pastarąjį variantą, kadangi jis yra universalesnis.

Aistė   2010-04-02, 0:53

Sveiki, planuojame nuomotis automobilį Tenerifėje. Vairuos vyras, bet jo vairuotojo pažymėjimas seno pavyzdžio. Ar del to nekils problemų? Jau esame taip nuomavęsi automobilį, tai neužkliuvo, bet nuomavomės ne Europoje.

A.Chocianas:

Pagrindinė bėda su laminuotais vairuotojo pažymėjimais - juose nėra galiojimo datos. Paprastai, vairuotojo pažymėjimai išduodami 10-čiai metų. Jei Jūsų vyro teisės išduotos iki 2000 m., gali būti traktuojama, kad jų galiojimo laikas yra pasibaigęs. Bet kokiu atveju toks vairuotojo pažymėjimas nebeilgai galios ir Lietuvoje, taigi rekomenduojame jį tiesiog pasikeisti į naujo pavyzdžio, ir šis klausimas Jūsų daugiau nebekankins. Dar nėra buvę taip paprasta pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, kaip tai yra dabar. Naujų teisių pagaminimas trunka vos savaitę, jei ne trumpiau, o su jomis keliaukite po visą Europą nesukdami sau galvos.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška