Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 464.  Puslapis 88 iš 93.
Saulius   2010-03-16, 8:19

Sveiki, planuojam nuomotis automobilį Ispanijoje. Pas žmoną yra VISA kortelė, bet neturi naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimo, o pas mane pažymėjimas yra, bet neturiu kortelės. Ar įmanomas variantas, automobilį nuomotų žmona savo vardu, o vairuočiau aš? Ačiū

A.Chocianas:

Yra keli sprendimo variantai:
1. Jūsų žmonai tereikia pasikeisti vairuotojo pažymėjimą. Naujas pažymėjimas išduodamas ganėtinai greitai - per savaitę. Juolab, kad laminuotos teisės ir Lietuvoje galios ne amžinai, taigi keisti jas, bet kokiu atveju, teks.
2. Kaip ir nurodėte klausime, Jūsų žmona gali būti pagrindinis nuomininkas, tačiau tuo atveju, Jūs pats turite būti įtrauktas į nuomos sutartį kaip papildomas vairuotojas, o tai kainuos papildomai. Papildomo vairuotojo įkainiai nurodomi "Nuomos sąlygose".
3. Jei Jūsų žmona keliauja kartu, galite pabandyti jau vietoje tartis su nuomos kompanija, kad sutartį formintumėte savo vardu, o apmokėjimas ir užstatas būtų vykdomi per žmonos kortelę. Kai kurios nuomos kompanijos tai toleruoja, bet daug vilčių į tai nedėkite. Asmuo, prisiimantis piniginius įsipareigojimus, turi būti ir pagrindiniu nuomininku, pasirašančiu nuomos sutartį.

Domas   2010-03-09, 9:58

Laba diena, darant išankstinę automobilio rezervaciją užsakymo laukuose "kortelės pasirinkimas" yra VISA ir t.t. Aš naudojuosi Maestro, ar ji netinka? Ir kur nurodytas "kreditinės kortelės patvirtinimo nr."? Automobilį nuomosim Tenerifėje. Iš anksto dėkoju.

A.Chocianas:

Deja, Maestro nėra įtraukta į aptarnaujamų kortelių sąrašą ir su ja nepavyks apmokėti užsakymo. Jei turite tokią galimybę, rekomenduojame užsakymui naudoti ne debetinę, o kreditinę kortelę (Visa arba MasterCard), kadangi su kreditine kortele apmokėjimas visuomet vyksta sklandžiai. Be to, norime priminti, kad pasiimant automobilį, nuomos kompanijai vairuotojas turi pateikti savo vardu išduotą kreditinę kortelę užstatui autorizuoti.

Kreditinės kortelės patvirtinimo numeris (CVV) yra trys paskutiniai skaičiai, nurodyti kortelės kitoje pusėje.

Mindaugas   2010-03-09, 6:48

Ar skiriasi užsakymo kaina, jei automobilis užsakomas prieš pvz 4 mėn. ir pvz 2 savaites. Prieš kiek laiko rekomenduojate užsisakyti automobilį?

A.Chocianas:

Automobilį rekomenduojame užsisakyti iš karto, kai tik galutinai susidėliojate visus savo kelionės planus. Kuo anksčiau, tuo geriau, o ypač, jei nuomojatės vasarą. Tam yra kelios priežastys:

1. Kokie bebūtų dideli automobilių parkai nuomos kompanijose, mašinų skaičius, vis dėlto, yra ribotas. Liepa-rugpjūtis - tai turistinio sezono pikas visame pasaulyje, todėl artėjant šiam laikotarpiui, laisvų automobilių skaičius smarkiai mažėja. Ne paslaptis, kad pirmiausia yra išperkami pigiausi automobiliai, todėl pasilikus užsakymą paskutinei minutei, tikimybė gauti norimą mažą pigų automobilį irgi mažėja. Rezultate, gali tekti mokėti daugiau ne todėl, kad sukyla kainos, bet todėl, kad pasirinkimui lieka tik brangesni automobiliai.

2. Nors, užsisakant internetu, nuomos kainos nėra smarkiai svyruojančios, tačiau susiduriama su kita bėda. Artėjant nuomos laikui, nuomos kompanija Jūsų užsakymo gali nepatvirtinti, jei ji matys, kad užsakomas automobilis yra paklausus ir išnuomavus jį be išankstinio užsakymo, galima uždirbti žymiai daugiau. Tokiu būdu, iš anksto nusižiūrėję, tačiau nerezervavę pasirinktos mašinos, atėjus laikui, galite negauti patvirtinimo. Tokiu atveju vėl teks rinktis iš brangesnių variantų.

3. Kalbant apie kainas, jos, be abejonės, vasarą bus didesnės, nei dabar - kovo mėnesį. Be to, automobilių nuomoje toks dalykas, kaip "paskutinė minutė", sezono metu neegzistuoja, kadangi tuomet paklausa visuomet viršija pasiūlą.

Norime pabrėžti, kad automobilį reikia užsakyti, kai esate viską tiksliai susiplanavę. Nors, artėjant nuomai, užsakymo pakeitimai papildomai nekainuoja, nusprendus užsakymą atšaukti likus mažiau nei 48 val. iki nuomos, taikomas atšaukimo mokestis.

Mindaugas   2010-03-07, 18:55

Vasarą planuojame vykti į Ispaniją. Automobilį norėsime pasiimti Geronos oro uoste 11 dienų. Ar nėra būdų išsinuomoti automobilį su Visa Electron debetine kortele, jei joje yra pakankamas likutis užstatui sumokėti?
Ar tinka kreditinė kortelė Blue American Express?
Jei netinka anksčiau nurodyti variantai, ar tinka kreditinė kortelė SEB laisvalaikio Mastercard?

A.Chocianas:

Debetinės kortelės, tokios kaip Visa Electron, užstatui netinka dėl to, kad jos skirtos tik elektroniniam pinigų nuskaitymui, t.y. lėšas nuo jos nuskaičiuoti galima tik fiziškai ją perbraukus per kortelių nuskaitymo aparatą. Tuo tarpu užstato esmė - kad pinigus galima būtų nuo kortelės nurašyti rankiniu būdu, net neturint pačios kortelės. Automobilių nuomos kompanijos ir viešbučiai turi išskirtinę teisę ir galimybę tai padaryti.

American Express kortelės tam tinka, nesvarbu ar tai AmEx Blue, Gold ar Platinum. Su American Express yra kita bėda - ne visos nuomos kompanijos jas priima dėl didesnių kortelės aptarnavimo mokesčių. Ypač mažesnės vietinės kompanijos šių kortelių vengia. Tačiau visos didžiosios automobilių nuomos kompanijos jas priima be jokių problemų.

Jeigu Jūsų minima SEB Laisvalaikio MasterCard yra tikrai kreditinė (nes yra ir Laisvalaikio MasterCard debetinių kortelių), tuomet ji tiktų.

Vitalijus   2010-02-21, 14:19

Kaip pigiau užsisakyti automobilį nuomai, ar iš anksto internetu, ar atskridus, aerouoste?

A.Chocianas:

Mes visuomet rekomenduojame užsisakyti automobilį iš anksto. Ir štai kodėl:

1. taip galėsite planuoti savo išlaidas; iš anksto žinosite, kiek kainuos automobilio nuoma ir nereikės permokėti, jei nuvykus į vietą, nuomos kompanija neturės tokio automobilio, kokio Jums reikia.
2. tikrai gausite automobilį; net jei užsakyto automobilio dėl kokių nors priežasčių nebus, Jums bus išnuomotas kitas, paprastai brangesnės grupės, automobilis (kitaip - upgrade) už tą pačią kainą.
3. sutaupyste laiko; oro uoste yra ne viena nuomos kompanija, kiekviena jų turi savo įkainius ir skirtingas nuomos sąlygas, todėl mažai tikėtina, kad eidami per jas, apsikrovę lagaminais, sugebėsite viską blaiviai įvertinti ir išsirinkti patį tinkamiausią variantą.
4. galų gale, stovint priešais nuomos agentą ir prašant automobilio "čia ir dabar", neverta tikėtis, kad bus pasiūlyta pati geriausia kaina.

Automobilių nuomos brokeriai jau yra išsiderėję palankiausias kainas klientams, jie suteikia galimybę ramiai sėdint namie, įsigilinti į nuomos sąlygas ir be striokų užsisakyti paslaugą internetu. Patikėkite, tuo verta pasinaudoti.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška