Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 467.  Puslapis 89 iš 94.
Mindaugas   2010-03-09, 6:48

Ar skiriasi užsakymo kaina, jei automobilis užsakomas prieš pvz 4 mėn. ir pvz 2 savaites. Prieš kiek laiko rekomenduojate užsisakyti automobilį?

A.Chocianas:

Automobilį rekomenduojame užsisakyti iš karto, kai tik galutinai susidėliojate visus savo kelionės planus. Kuo anksčiau, tuo geriau, o ypač, jei nuomojatės vasarą. Tam yra kelios priežastys:

1. Kokie bebūtų dideli automobilių parkai nuomos kompanijose, mašinų skaičius, vis dėlto, yra ribotas. Liepa-rugpjūtis - tai turistinio sezono pikas visame pasaulyje, todėl artėjant šiam laikotarpiui, laisvų automobilių skaičius smarkiai mažėja. Ne paslaptis, kad pirmiausia yra išperkami pigiausi automobiliai, todėl pasilikus užsakymą paskutinei minutei, tikimybė gauti norimą mažą pigų automobilį irgi mažėja. Rezultate, gali tekti mokėti daugiau ne todėl, kad sukyla kainos, bet todėl, kad pasirinkimui lieka tik brangesni automobiliai.

2. Nors, užsisakant internetu, nuomos kainos nėra smarkiai svyruojančios, tačiau susiduriama su kita bėda. Artėjant nuomos laikui, nuomos kompanija Jūsų užsakymo gali nepatvirtinti, jei ji matys, kad užsakomas automobilis yra paklausus ir išnuomavus jį be išankstinio užsakymo, galima uždirbti žymiai daugiau. Tokiu būdu, iš anksto nusižiūrėję, tačiau nerezervavę pasirinktos mašinos, atėjus laikui, galite negauti patvirtinimo. Tokiu atveju vėl teks rinktis iš brangesnių variantų.

3. Kalbant apie kainas, jos, be abejonės, vasarą bus didesnės, nei dabar - kovo mėnesį. Be to, automobilių nuomoje toks dalykas, kaip "paskutinė minutė", sezono metu neegzistuoja, kadangi tuomet paklausa visuomet viršija pasiūlą.

Norime pabrėžti, kad automobilį reikia užsakyti, kai esate viską tiksliai susiplanavę. Nors, artėjant nuomai, užsakymo pakeitimai papildomai nekainuoja, nusprendus užsakymą atšaukti likus mažiau nei 48 val. iki nuomos, taikomas atšaukimo mokestis.

Mindaugas   2010-03-07, 18:55

Vasarą planuojame vykti į Ispaniją. Automobilį norėsime pasiimti Geronos oro uoste 11 dienų. Ar nėra būdų išsinuomoti automobilį su Visa Electron debetine kortele, jei joje yra pakankamas likutis užstatui sumokėti?
Ar tinka kreditinė kortelė Blue American Express?
Jei netinka anksčiau nurodyti variantai, ar tinka kreditinė kortelė SEB laisvalaikio Mastercard?

A.Chocianas:

Debetinės kortelės, tokios kaip Visa Electron, užstatui netinka dėl to, kad jos skirtos tik elektroniniam pinigų nuskaitymui, t.y. lėšas nuo jos nuskaičiuoti galima tik fiziškai ją perbraukus per kortelių nuskaitymo aparatą. Tuo tarpu užstato esmė - kad pinigus galima būtų nuo kortelės nurašyti rankiniu būdu, net neturint pačios kortelės. Automobilių nuomos kompanijos ir viešbučiai turi išskirtinę teisę ir galimybę tai padaryti.

American Express kortelės tam tinka, nesvarbu ar tai AmEx Blue, Gold ar Platinum. Su American Express yra kita bėda - ne visos nuomos kompanijos jas priima dėl didesnių kortelės aptarnavimo mokesčių. Ypač mažesnės vietinės kompanijos šių kortelių vengia. Tačiau visos didžiosios automobilių nuomos kompanijos jas priima be jokių problemų.

Jeigu Jūsų minima SEB Laisvalaikio MasterCard yra tikrai kreditinė (nes yra ir Laisvalaikio MasterCard debetinių kortelių), tuomet ji tiktų.

Vitalijus   2010-02-21, 14:19

Kaip pigiau užsisakyti automobilį nuomai, ar iš anksto internetu, ar atskridus, aerouoste?

A.Chocianas:

Mes visuomet rekomenduojame užsisakyti automobilį iš anksto. Ir štai kodėl:

1. taip galėsite planuoti savo išlaidas; iš anksto žinosite, kiek kainuos automobilio nuoma ir nereikės permokėti, jei nuvykus į vietą, nuomos kompanija neturės tokio automobilio, kokio Jums reikia.
2. tikrai gausite automobilį; net jei užsakyto automobilio dėl kokių nors priežasčių nebus, Jums bus išnuomotas kitas, paprastai brangesnės grupės, automobilis (kitaip - upgrade) už tą pačią kainą.
3. sutaupyste laiko; oro uoste yra ne viena nuomos kompanija, kiekviena jų turi savo įkainius ir skirtingas nuomos sąlygas, todėl mažai tikėtina, kad eidami per jas, apsikrovę lagaminais, sugebėsite viską blaiviai įvertinti ir išsirinkti patį tinkamiausią variantą.
4. galų gale, stovint priešais nuomos agentą ir prašant automobilio "čia ir dabar", neverta tikėtis, kad bus pasiūlyta pati geriausia kaina.

Automobilių nuomos brokeriai jau yra išsiderėję palankiausias kainas klientams, jie suteikia galimybę ramiai sėdint namie, įsigilinti į nuomos sąlygas ir be striokų užsisakyti paslaugą internetu. Patikėkite, tuo verta pasinaudoti.

Romas   2010-02-20, 10:09

Sveiki, noriu sužinoti, ar yra galimybė negrąžintą depozitą perkelti kitam automobiliui? Man reik automobilio kas dvi savaites, o per tiek laiko dar niekad nebuvo kad sugrąžintų depozitą...

A.Chocianas:

Jeigu nuomos kompanija autorizuoja depozitą kortelėje ir nuomai pasibaigus jo nebejudina, pinigai automatiškai turi atsišaldyti per 15 dienų (tai standartinis laikotarpis, kuriam bankai rezervuoja autorizuotą sumą; jei šis laikotarpis yra kitoks, tai jis priklauso tik nuo banko). Jeigu nuoma trunka ilgiau nei 2 savaitės, nuomos kompanija turi galimybę pratęsti kortelės autorizaciją dar 15 dienų. Tokiu būdu, užstatas užsišaldo visam mėnesiui. Tam, kad nepanaudoti užstato pinigai atsilaisvintų anksčiau, iš depozito turi būti nuskaičiuota tam tikra suma (nuomos mokestis, mokesčiai už papildomas paslaugas ar pan.).

Užsisakant automobilį per daugelį brokerių visą nuomos sumą klientas sumoka brokeriui ir automobilį pasiima turėdamas pilnai apmokėtą vaučerį. Tokiu atveju, kadangi viskas apmokėta, nuomos kompanija autorizuoja užstatą, o nuomos pabaigoje, jei viskas tvarkoje ir neatsiranda papildomų mokėjimų, jo nebejudina. Tai reiškia, kad užstatas lieka užšaldytas tol, kol bankas jo automatiškai neatlaisvina, praėjus visam rezervacijai nustatytam laikotarpiui (t.y. mažiausiai 15 dienų).

Užsisakant automobilį per Cartrawler, dažnai pagrindinė nuomos suma turi būti sumokėta ne brokeriui, o tiesiogiai nuomos kompanijai. Pasibaigus nuomai, pastaroji nuskaičiuoja šią sumą nuo kortelės, panaudodama autorizacijos kodą, kuriuo buvo rezervuotas depozitas. Šios operacijos metu yra atlaisvinami likusieji užstato pinigai. Tiesa, pasitaiko, kad nuomos kompanija pinigus nuskaičiuoja ne iš karto po nuomos, o tik praėjus kelioms dienoms. Vienaip ar kitaip, užstato pinigai yra pajudinami ir nepanaudota suma turi atsišaldyti kiek greičiau.

Numatyti depozito perkėlimą kitai nuomai būtų ganėtinai keblu dėl kelių priežasčių:
1) brokeriai dirba su daugeliu paslaugos teikėjų ir labai tikėtina, kad sekanti nuoma gali būti kitoje nuomos kompanijoje;
2) užstatas yra tvarkomas, laikantis išskirtinai nuomos kompanijos nustatytų vidinių taisyklių, todėl automobilių nuomos brokeriai, deja, negali šiai tvarkai įtakoti.

Rima   2010-02-19, 15:00

Sveiki, vasarą žadame keliauti 17 dienų po Portugaliją, nuomosimės Ford tipo automobilį ar panašų, pas jus radau kainą apie 400 eurų visam laikotarpiui. Norėčiau sužinoti, kiek reikia maždaug turėti kortelėje pinigų, kad užtektų susimokėti likusią nuomos kainą ir palikti jų prašomą užstatą. Ačiū.

A.Chocianas:

Užstatą (be nuomos kainos) sudaro draudiminės frančizės + pilno kuro bako vertė. Draudiminės frančizės (kitaip - draudiminės išskaitos) dydį rasite "Nuomos sąlygose" -> "Draudimas" -> "Draudimas avarijos atveju (CDW): Su n% PVM; Draudiminė frančizė n EUR".Praktika rodo, kad Portugalijoje nuomos pradžioje kortelėje dažniausiai yra šaldoma tik draudiminės išskaitos suma. Nuomos pabaigoje, jei viskas tvarkoje, iš užšaldytos sumos nuskaičiuojama likusi sumokėti nuomos kaina, o kiti pinigai, atliekant šią operaciją, atsilaisvina.
Kitos kompanijos nuomos pradžioje rezervuoja frančizės + nuomos kainos dydžio sumą, o nuomos pabaigoje vėlgi nuskaičiuoja tik už nuomą. Taigi, jei kortelėje turėsite pakankamai lėšų, kad padengti nuomos kainą ir draudiminę išskaitą, to pilnai pakaks.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška