Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 470.  Puslapis 90 iš 94.
Vitalijus   2010-02-21, 14:19

Kaip pigiau užsisakyti automobilį nuomai, ar iš anksto internetu, ar atskridus, aerouoste?

A.Chocianas:

Mes visuomet rekomenduojame užsisakyti automobilį iš anksto. Ir štai kodėl:

1. taip galėsite planuoti savo išlaidas; iš anksto žinosite, kiek kainuos automobilio nuoma ir nereikės permokėti, jei nuvykus į vietą, nuomos kompanija neturės tokio automobilio, kokio Jums reikia.
2. tikrai gausite automobilį; net jei užsakyto automobilio dėl kokių nors priežasčių nebus, Jums bus išnuomotas kitas, paprastai brangesnės grupės, automobilis (kitaip - upgrade) už tą pačią kainą.
3. sutaupyste laiko; oro uoste yra ne viena nuomos kompanija, kiekviena jų turi savo įkainius ir skirtingas nuomos sąlygas, todėl mažai tikėtina, kad eidami per jas, apsikrovę lagaminais, sugebėsite viską blaiviai įvertinti ir išsirinkti patį tinkamiausią variantą.
4. galų gale, stovint priešais nuomos agentą ir prašant automobilio "čia ir dabar", neverta tikėtis, kad bus pasiūlyta pati geriausia kaina.

Automobilių nuomos brokeriai jau yra išsiderėję palankiausias kainas klientams, jie suteikia galimybę ramiai sėdint namie, įsigilinti į nuomos sąlygas ir be striokų užsisakyti paslaugą internetu. Patikėkite, tuo verta pasinaudoti.

Romas   2010-02-20, 10:09

Sveiki, noriu sužinoti, ar yra galimybė negrąžintą depozitą perkelti kitam automobiliui? Man reik automobilio kas dvi savaites, o per tiek laiko dar niekad nebuvo kad sugrąžintų depozitą...

A.Chocianas:

Jeigu nuomos kompanija autorizuoja depozitą kortelėje ir nuomai pasibaigus jo nebejudina, pinigai automatiškai turi atsišaldyti per 15 dienų (tai standartinis laikotarpis, kuriam bankai rezervuoja autorizuotą sumą; jei šis laikotarpis yra kitoks, tai jis priklauso tik nuo banko). Jeigu nuoma trunka ilgiau nei 2 savaitės, nuomos kompanija turi galimybę pratęsti kortelės autorizaciją dar 15 dienų. Tokiu būdu, užstatas užsišaldo visam mėnesiui. Tam, kad nepanaudoti užstato pinigai atsilaisvintų anksčiau, iš depozito turi būti nuskaičiuota tam tikra suma (nuomos mokestis, mokesčiai už papildomas paslaugas ar pan.).

Užsisakant automobilį per daugelį brokerių visą nuomos sumą klientas sumoka brokeriui ir automobilį pasiima turėdamas pilnai apmokėtą vaučerį. Tokiu atveju, kadangi viskas apmokėta, nuomos kompanija autorizuoja užstatą, o nuomos pabaigoje, jei viskas tvarkoje ir neatsiranda papildomų mokėjimų, jo nebejudina. Tai reiškia, kad užstatas lieka užšaldytas tol, kol bankas jo automatiškai neatlaisvina, praėjus visam rezervacijai nustatytam laikotarpiui (t.y. mažiausiai 15 dienų).

Užsisakant automobilį per Cartrawler, dažnai pagrindinė nuomos suma turi būti sumokėta ne brokeriui, o tiesiogiai nuomos kompanijai. Pasibaigus nuomai, pastaroji nuskaičiuoja šią sumą nuo kortelės, panaudodama autorizacijos kodą, kuriuo buvo rezervuotas depozitas. Šios operacijos metu yra atlaisvinami likusieji užstato pinigai. Tiesa, pasitaiko, kad nuomos kompanija pinigus nuskaičiuoja ne iš karto po nuomos, o tik praėjus kelioms dienoms. Vienaip ar kitaip, užstato pinigai yra pajudinami ir nepanaudota suma turi atsišaldyti kiek greičiau.

Numatyti depozito perkėlimą kitai nuomai būtų ganėtinai keblu dėl kelių priežasčių:
1) brokeriai dirba su daugeliu paslaugos teikėjų ir labai tikėtina, kad sekanti nuoma gali būti kitoje nuomos kompanijoje;
2) užstatas yra tvarkomas, laikantis išskirtinai nuomos kompanijos nustatytų vidinių taisyklių, todėl automobilių nuomos brokeriai, deja, negali šiai tvarkai įtakoti.

Rima   2010-02-19, 15:00

Sveiki, vasarą žadame keliauti 17 dienų po Portugaliją, nuomosimės Ford tipo automobilį ar panašų, pas jus radau kainą apie 400 eurų visam laikotarpiui. Norėčiau sužinoti, kiek reikia maždaug turėti kortelėje pinigų, kad užtektų susimokėti likusią nuomos kainą ir palikti jų prašomą užstatą. Ačiū.

A.Chocianas:

Užstatą (be nuomos kainos) sudaro draudiminės frančizės + pilno kuro bako vertė. Draudiminės frančizės (kitaip - draudiminės išskaitos) dydį rasite "Nuomos sąlygose" -> "Draudimas" -> "Draudimas avarijos atveju (CDW): Su n% PVM; Draudiminė frančizė n EUR".Praktika rodo, kad Portugalijoje nuomos pradžioje kortelėje dažniausiai yra šaldoma tik draudiminės išskaitos suma. Nuomos pabaigoje, jei viskas tvarkoje, iš užšaldytos sumos nuskaičiuojama likusi sumokėti nuomos kaina, o kiti pinigai, atliekant šią operaciją, atsilaisvina.
Kitos kompanijos nuomos pradžioje rezervuoja frančizės + nuomos kainos dydžio sumą, o nuomos pabaigoje vėlgi nuskaičiuoja tik už nuomą. Taigi, jei kortelėje turėsite pakankamai lėšų, kad padengti nuomos kainą ir draudiminę išskaitą, to pilnai pakaks.

Monika   2010-02-19, 9:30

Ar tikrai galėsime paimti automobilį Gironos oro uoste (kaip užsakėme), ar reikės dar kur nors važiuoti jo pasiimti? Noriu pasitikslinti, ar tikrai grąžinti automobilį galima tuščiu baku (taip skelbia informacija "kainos paaiškinime")?

A.Chocianas:

Visos nuomos kompanijos Gironos oro uoste yra išsidėsčiusios atvykimo salėje. Jei Jūsų nuomos kompanija bus kitoje oro uosto vietoje, tuomet vaučeryje nurodyta, kaip ją surasti.

Kuras: paimamas pilnas, grąžinamas tuščias. Šiuo atveju kuro bakas nėra įskaičiuotas į kainą. Tai reiškia, kad už kuro baką reikia sumokėti papildomai nuomos pradžioje ir grąžinti automobilį reikia tuščiu baku. Svarbu žinoti, kad pinigai, sumokėti už kurą nuomos pradžioje, nėra kompensuojami, jei automobilis grąžinamas ne tuščiu baku. Geresnis variantas visuomet yra paėmimas pilnu baku ir grąžinimas pilnu baku.

Mindaugas   2010-02-17, 23:04

Sveiki, vasarą kartu su draugais planuojame vykti į Ispaniją. Planuojame nuomotis du automobilius - vieną visam kelionės periodui - 11d, kitą - vienai dienai nuvažiuoti ir vienai dienai - grįžti. Ar galima tikėtis nuolaidų? Ar automobilį (-ius) galės vairuoti ne juos nuomavęs žmogus?

A.Chocianas:

Reikia paminėti, kad automobilių nuomos brokeriai nuolaidų nesiūlo dėl vienos priežasties - jie iš karto yra suderėję su nuomos kompanijomis, su kuriomis bendradarbiauja, pačias geriausias kainas. Tokių kainų patys klientai negalėtų išsireikalauti, jeigu kreiptųsi į šias nuomos kompanijas tiesiogiai. Kodėl taip yra? Todėl, kad per brokerius automobilius užsisako daugybė žmonių, ir būtent per juos nuomos kompanijos gauna didžiulius klientų srautus. Atitinkamai, kainas brokeriai gauna su nerealiomis nuolaidomis, kurios, savo ruožtu, jau yra taikomos brokerių pateikiamuose pasiūlymuose.

Automobilį, ypač vasarai, rekomenduojame užsisakyti iš anksto, kadangi artėjant sezonui, nuomos kompanijos kainas kelia, atitinkamai ir brokerių siūloma nuoma brangsta. Taigi, kai tik turėsite tikslius savo kelionės planus, nedelskite su automobilio nuomos užsakymu.

Dėl vairuotojų. Išsinuomotus automobilius gali vairuoti asmenys, kurie atitinka keliamus reikalavimus amžiui, vairavimo stažui ir yra įtraukti į konkretaus automobilio nuomos sutartį kaip papildomi vairuotojai. Papildomo vairuotojo įtraukimas į nuomos sutartį, paprastai, yra mokamas (įkainiai nurodomi nuomos sąlygose). Taigi, jei planuojate, kad automobilį vairuos tik vienas asmuo, geriausia būtų, kad jis ir būtų pagrindiniu nuomininku. Tiesa, tuomet jis turės pateikti savo kreditinę kortelę užstatui autorizuoti.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška