Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 486.  Puslapis 97 iš 98.
Giedrius   2009-04-08, 15:50

Laba diena, gal galite pasakyti, kokia suma užšaldoma kortelėje, jei nuomojama mašina Portugalijoje apie 250-300 eurų už 10 dienų. Ir kaip vyksta mašinos paėmimas Lisabonos aerouoste naktį, jei nuomos kontoros tuo metu nedirba - ar jie atvaro mašiną į aerouostą, ar kaip?
Iš anksto dėkoju už atsakymą.

A.Chocianas:

1. Kortelėje užšaldoma suma yra susijusi ne tik su nuomos kaina. Ji taip pat priklauso nuo automobilio bei nuomos kompanijos. Paprastai, ši suma yra 600-1200 EUR, t.y draudimo frančizės (Excess) dydis + bakas kuro, kartais tik frančizės dydis. Pasirinkus automobilį, reikia atsidaryti jo "Svarbią informaciją", kur nurodyta, kas yra įskaičiuota kainoje, o aprašyme "Draudimas" yra nurodyti draudimai, pvz.:
Draudimas avarijos atveju (CDW): Su 20% PVM; Draudiminė franšizė 960 EUR - reiškia, kad frančizė yra 960 EUR (tiketina, kad tokia suma + bakas kuro ir bus užšaldyti). Draudimai, kurie nėra įtraukti į kainą, bet skyriuje "Draudimas" nurodyti su įkainiais (paprastai be PVM), reiškia, kad juos galima vietoje nusipirkti papildomai - jie nėra būtini.
Reikia paminėti, kad užstatas užšaldomas pasiimant automobilį, o ne užsakymo metu.

2. Automobilio paėmimas naktį. Nuomos kompanijų specifika oro uostuose yra tokia, kad jos taikosi prie skrydžių, t.y jei nėra konkrečių užsakymų, jos dirba nustatytu laiku, tačiau kada yra konkretus patvirtintas užsakymas, pvz., žino, kad Jūs atskrendate 23:40, tuo metu nurodytos nuomos kompanijos ofise Jūsų lauks nuomos agentas. Čia labai svarbu, kad užsakydami automobilį nurodytumėte savo skrydžio numerį, pagal jį agentas stebės, ar nėra atidėtas, vėluoja, ar planuoja atskristi anksčiau Jūsų lėktuvas.

Ligita   2009-03-18, 9:45

Mano kolega davė Jūsų kontaktus :) Jis rudenį nuomavosi mašiną iš Ispanijos ir važiavo į Portugaliją. Ir pasakojo, kad Jūs jam labai padėjote. Mes šią vasarą važiuojam į Italiją. Niekada nesam nuomavę mašinos. Mūsų planas toks - 07/04 atskrendam į Romą, sėdam į traukinį išvažiuojam į Florenciją. Iš ten keliausim į Londą, kur ir gyvensim savaitę. Kitą dieną norėtumėm išsinuomoti mašiną ir pakeliauti aplinkui. Taigi mums reikia išsinuomoti mašiną Florencijoje nuo 07/05 arba 07/06 iki 07/11. Mes keliausim dviese. Pradžioj tiek. Jei galėsit kuom padėti lauksiu Jūsų atsakymo.

A.Chocianas:

Tam, kad automobilio nuoma palengvintų Jūsų kelionę, o ne sukeltų papildomų rūpesčių, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą organizacinių niuansų:

1. Turėtumėte gerai apsispręsti, nuo kada automobilis bus Jums reikalingas. Kitaip tariant, kai jau norėsite važiuoti, geriau, kad automobilis jau stovėtų Jums po langais. Taigi, jei į Florenciją atvykstate 07/05, o iš jos išvykti planuojate 07/06, neverta imti automobilio iš karto, tačiau jei kelionę planuojate 07/06 anksti ryte, išsinuomokite automobilį iš vakaro. Nerekomenduojame užsisakyti nuomos nuo, tarkime 9.00 val., jei išvykti planuojate iš karto iš nuomos punkto, sakykime, 10.00 val. Krintančio sumuštinio dėsnis beveik garantuoja, kad atvyke 9.00 į nuomos punktą, turėsite laukti dar neparuošto automobilio, užstrigs nuomos kompanijos kompiuterinė sistema ar kils kokių nors dar nenumatytų nesklandumų, dėl kurių Jūsų planai išvykti 10.00 žlugs ir tai turės įtakos Jūsų tolimesnei kelionei. Nors, kai viskas vyksta sklandžiai, nuomos procesas neužima daug laiko, susiplanuokite nuomos pradžią taip, kad netektų trypti iš nekantrumo.

2. Užsisakykite tinkamą automobilį. Kadangi keliausite dviese, rekomenduotume ekonominės klasės (Ford Fiesta, Opel Corsa, Fiat Punto ar pan.) automobilį. Nesiūlytume rinktis Mini klases automobilio, nors Italijoje nuomos kompanijose jie populiarūs ir yra pigesni, maži varikliai gali sukelti tam tikrų nepatogumų, o maža bagažinės talpa - netgi didelį galvos skausmą. Rekomenduotume automobilį rinktis pagal tai, kiek bagažo turėsite. Stenkitės viską sutalpinti į bagažinę, ir salone nelaikyti jokių lagaminų ar rankinių, kurių negalėsite pasiimti su savimi, išlipdami iš automobilio.

3. Susiorganizuokite, kurioje vietoje paimsite automobilį. Rinkdamiesi nuomos punktą Florencijoje, atsižvelkite į tai, kad jis būtų kuo arčiau viešbučio, kuriame planuojate apsistoti, kad patiems būtų patogiau iki ten nuvykti. Taip pat rekomenduotume pasidomėti galimybe, kad nuomos kompanija automobilį Jums pristatytų į viešbutį. Tai reikėtų padaryti jau būnant Florencijoje. Paprastai tai daroma taip: duodate viešbučio administratoriui (receptionistui) auto nuomos vaučerį (ten yra nurodytas nuomos kompanijos telefono numeris ir visas Jūsų užsakymas su rezervacijos numeriu) ir paprašote, kad šis susisiektų su nuomos kompanija ir paklaustų, ar nebūtų galima automobilio pristatyti į viešbutį, bei kiek tai kainuotų papildomai. Čia yra keletas privalumų: pirma, nuomos kompanijos su viešbučiais glaudžiai bendradarbiauja, todėl tokia pristatymo paslauga bus atlikta daug noriau, kai tam tarpininkaus pats viešbutis; antra, jums nekainuos skambutis Italijoje. Kaip jau minėjau, pristatymas į viešbutį gali kainuoti papildomai. Tačiau, kad nuvyktumėte į nuomos punktą, Jums teks sumokėti už taksi, ar kitokį visuomeninį transportą. Kai būsite vietoje pasverkite visus už ir prieš ir priimkite sau patogiausią sprendimą. Atsiminkite - nuoma neturi kelti rūpesčių.

4. Automobilį siūlytume užsisakyti jau dabar.
Pirmiausia, tai šiuo metu daug kur automobilį galite užsisakyti su žymia nuolaida. Tačiau yra ir kitas niuansas. Dėl krizės daugelis nuomos kompanijų visame pasaulyje smarkiai sumažino savo automobilių parką, ir planuojama, kad šią vasarą parkas bus kur kas mažesnis, nei pernai ar dar anksčiau. Nors ir planuojamas mažesnis keliautojų skaičius, artėjant sezonui ir daugejant užsakymų, dėl galimo automobilių trūkumo kainos neišvengiamai pradės augti. Taigi, šiuo metu padaryti užsakymą, dar nesant dideliam bumui, yra pats laikas.

Kur užsisakyti, turėtumėte nuspręsti patys, atsižvelgdami į kainą. Svarbu, kad gerai žinotumėte, kas į ją įskaičiuota. Beje, jei turėsite išsirinkę konkrečius pasiūlymus, bet nebūsite tikri, kad kainoje yra viskas, kas reikalinga, kreipkitės į mus, padėsime viską sudėlioti į vietas.

Lina   2009-02-01, 9:02

Džiugu pranešti, kad su seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimu, išsinuomavau automobilį be problemų.

A.Chocianas:

Ačiū už šią žinutę. Puiki informacija!

Lina   2009-01-22, 8:38

Labai ačiū už išsamų atsakymą. Viską suprantu.
Vis tik užsisakiau automobilį nuomai per Car Hire 3000, kaip pagrindinis vairuotojas, tik todėl, kad reikalinga kreditinė kortelė užstatui. Automobilį vairuos šalutinis vairuotojas, kuris turi naujo pavyzdžio vairavimo pažymėjimą.
Car Hire 3000 konsultanto nuomone dėl seno vairuotojo pažymėjimo problemų nebus. Jei jums įdomu, galėsiu informuoti, kaip sekėsi.

A.Chocianas:

Būtų tikrai labai įdomu sužinoti, kaip Jums seksis. Labai gerai, kad su Jumis bus kažkas su nauju vairuotojo pažymėjimu. Kaip jau minėjau, brokeriai neneša atsakomybės už Jūsų dokumentų tinkamumą, todėl jų atsakymas nelabai stebina.
Iš kitos pusės, manau, kad daug kas priklausys nuo nuomos kompanijos požiūrio į šį reikalą. Esu tikras, kad Jums viskas klosis kuo puikiausiai.

Lina   2009-01-21, 22:55

Norėčiau pasiteirauti, ar sudarant automobilio nuomos sutartį Šveicarijoje su Carhire 3000 arba Auto Europe, galioja seno pavyzdžio laminuotas vairuotojo pažymėjimas, išduotas 1997m?
Ačiū už atsakymą.

A.Chocianas:

Šiuo klausimu pasiteiravome Šveicarijos konsulate Vilniuje. Gavome atsakymą, kad jei toks pažymėjimas galioja Lietuvoje, tai turi galioti ir Šveicarijoje. Nors tai nebuvo užtikrintas atsakymas. Pasiteiravome ir Regitroje (išduodančioje vairuotojo pažymėjimus). Jie įspėjo, kad, paprastai, užsienyje vairuotojo pažymėjimai galioja apie 10 metų. Taigi 1997 išduotos teisės ten gali būti laikomos jau nebegaliojančiomis. Jau yra atvejų, kad ne tik Šveicarijoje, bet ir kitose ES šalyse, pvz. D. Britanijoje, pareigūnai kimba prie seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimo.

Gaila, bet tikslaus atsakymo į Jūsų klausimą duoti negalime. Tiktai norime paminėti, kad užsisakant per brokerį į tai atsižvelgta nebūtų, tačiau net brokeriui patvirtinus užsakymą, atsakomybė už nuomos metu nuomos kompanijai pateikiamus teisingus ir galiojančius dokumentus atsako pats nuomininkas, šiuo atveju - Jūs. Taigi, keliaujant po Europą, geriau turėti naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška