Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 63.  Puslapis 12 iš 13.
Nikolaj   2011-05-08, 6:52

Sveiki, ieškau a/m Airijoj Cork‘e (oro uoste) 7dn.; Per „etrawler“ jūs siūlote Fiestą už 131 eur., kaip suprantu čia bus pilna kaina su visais draudimais (cdw, ti, tpl), oro uosto mok.? Tai turiu kelis klausimus: 1) cdw frančizė 1200 eur, theft - 1300 eur. Kortelėje, tikriausiai, rezervuos tik vieną, didžiausią sumą (jei jau pavogė a/m tai aš jo nesudaužysiu:); 2) Jei įsigysiu „Insurance4CarHire“ ir turėsiu išlaidas dėl frančizės, tai kaip man iš to insuranc‘o Kento grafystėj pinigus atgauti? 3)Jūs priimat tik VISA ir Mastercard, o aš turiu Visa debetinę, o kreditinė American Express – tai gal galima už nuomą sumokėti iš debetinės Visa Electron, o nuomos punkte pateikti kreditinę American Express? Ir dar: ar yra kokie nors reikalavimai(testai) vairuotojams, atvykusiems iš šalių su eismu dešine puse. Ačiū

A.Chocianas:

Tikrai taip, kaina yra nurodyta su standartiniu draudimo paketu.

1. Dažniausiai kortelėje šaldomas draudimo avarijos atveju frančizės dydžio užstatas (Jūsų atveju - 1200 EUR), kadangi avarijos tikimybė yra didesnė. Kai kurios nuomos kompanijos šaldo draudimo vagystės atveju frančizės sumą, tačiau tai pasitaiko retai.

2. Insurance4Carhire išmokas perveda į kliento nurodytą sąskaitą banke, kurią turėsite pateikti kreipdamasis į juos dėl išmokos. Visi reikiami dokumentai (nuomos sutarties kopija, nuomos kompanijos sąskaita, banko sąskaitos išrašas, patvirtinantis turėtas išlaidas ir kt.) yra išsiunčiami jiems el. paštu, todėl visiškai nėra svarbu, kur draudimo bendrovė faktiškai yra įsikūrusi. Pasaulis mažas :).

3. Norėtume patikslinti - ne mes, o CarTrawler priima tik Visa ir MasterCard (mokėjimą užsakymo metu darote tiesiogiai brokeriui). Taip, šį mokėjimą galima atlikti iš Visa Electron, nors būna, kad mokant debetine kortele, sistema ne visuomet sugeba nuskaityti pinigus, su kreditinėmis Visa ir MasterCard apmokėjimai visada praeina sklandžiai. Pasiimdami automobilį, nuomos kompanijai galite pateikti kitą kortelę (Jūsų atveju - AmEx). Tačiau prieš darant užsakymą, įsitikinkite, kad nuomos kompanija tikrai priimtų AmEx. Informaciją apie tai rasite Nuomos sąlygose, skyrelyje Mokėjimas.

4. Nuomojantis automobilį Airijoje nėra jokių reikalavimų ar testų vairuotojams iš šalių, kuriose eismas vyksta dešine puse.

Tomas   2011-03-22, 21:29

Sveiki, planuojame išsinuomoti automobilį Ispanijoje Gironos oro uoste 7 dienom, tačiau turime tik virtualią kreditinę kortelę. Rezervuoti/užšaldyti depozitą galima kaip ir su įprasta kreditine kortele, juk jos duomenys būtų pateikti online rezervavimo sistemoje. Esmė, kad atvykę į vietą galėtume atsiskaityti debetine kortele, bei žinoma įrodyti virtualios korteles savininko tapatybę. Ar nekiltų dėl to jokių problemų?

A.Chocianas:

Rezervuojant automobilį internetu, dalinį (arba pilną) apmokėjimą už nuomą nuskaičiuoja brokeris. Atkreipkite dėmesį - tai apmokėjimas už nuomą. Brokeriui užstatas nereikalingas. Užstatas reikalingas nuomos kompanijai, kuomet ši atiduoda klientui automobilį, ir šis užstatas yra šaldomas tik kreditinėje kortelėje. Tam netinka jokia kita, tiktai kreditinė kortelė.

Net tos kompanijos, kurios formaliai užstato nešaldo (tai yra tos, kurios nuomoja automobilius su nuline frančize), vis tiek reikalauja, kad būtų pateikta kreditinė kortelė. Be jos, net ir turint išankstinį užsakymą, nuomos kompanija automobilio neduos.

Rūta   2010-10-17, 18:12

Sveiki, vyrui reikia keliom dienom išsinuomoti automobilį, tačiau jis pametęs kortelę banko. Jei aš išnuomočiau ant savo vardo, jis galėtų pasiimti automobilį, ar yra kita išeitis?

A.Chocianas:

Užsakant automobilį, kad ir vyro vardu, galite apmokėjimą daryti iš savo kortelės. Tačiau pasiimant automobilį, nuomos kompanijai reikia pateikti kreditinę kortelę užstatui autorizuoti. Jei Jūsų vyras jos neturės, nuomos kompanija neduos automobilio.

Tai labai svarbu - pasiimant automobilį būtina pateikti kreditinę kortelę, kurioje nuomos kompanija galėtų užšaldyti užstatą.

Debetinės kortelės, bet kokios elektroninės kortelės ir gryni pinigai tam netinka.

Egidijus   2010-10-03, 11:12

2010 m. balandžio mėn. per Jūsų agentūrą užsisakiau automobilį, kurį pasiėmiau rugpjūčio mėn. Herakliono aerouoste (užsakymo numeris GR201046640). Užsakant iš mano sąskaitos iš karto buvo nuskaičiuota apie 100 EUR. Tikėjausi, kad ši suma įeis į nuomos kainą ir ji, padarant galutinius skaičiavimus bus nuskaičiuota, tačiau to nebuvo, gavau galutinį skaičiavimą (664,46 EUR), kuris nuskaičiuotas nuo mano sąskaitos, atitinka sutartą sumą. Ką reiškia pirmosios sumos nuskaičiavimas (kadangi bendra suma ženkliai viršija pačią nuomos kainą - konkrečiai 98,06 EUR). Ar tai apmokėjimas už Jūsų paslaugas?
Egidijus

A.Chocianas:

Egidijau, Jūsų nuomos bendra kaina - 751,69 EUR (būtent tokiai sumai balandžio mėnesį darėte užsakymą). Forminant užsakymą internetu, ši suma yra skaidoma į dvi dalis, t.y brokeris (Cartrawler) nuo Jūsų kortelės turėjo nuskaičiuoti dalinį mokėjimą - 98,05 EUR, o Graikijoje turėjote sumokėti likusią nuomos dalį - 653,64 EUR. Pastaroji suma yra nurodyta ir Jūsų vaučeryje (atkreipkite dėmesį, kad prie šios sumos yra parašyta THIS IS A PARTPAID RENTAL, t.y. šis vaučeris yra dalinai apmokėtas, o Amount payable to agent on arrival reiškia, kad nurodyta suma turi būti sumokėta nuomos kompanijai jau nuvykus į vietą.) Kad išsiaiškinti, kodėl Sixt nuskaičiavo 664,46 EUR, o ne 653,64 EUR (kaip nurodyta vaučeryje), reikia žinoti, ar neėmėte papildomų paslaugų (papildomo vairuotojo, vaikiškos kėdutės, o gal teko primokėti už kuro trūkumą ar pan.).

Taigi, kainoje nėra jokio neatitikimo 98,05 EUR (dalinis mokėjimas nuskaičiuotas brokerio) + 653,64 EUR (Graikijoje sumokama suma) = 751,69 EUR (nuomos kaina, kuriai darėte užsakymą).

Norime atkreipti dėmesį dar į vieną dalyką - InstantCars pinigų iš klientų nenuskaito. Užsakymai yra daromi tiesiogiai Cartrawler'io (automobilių nuomos brokerio) sistemoje ir dalinį mokėjimą nuskaičiuoja būtent brokeris, o ne InstantCars.

Gediminas   2010-05-10, 0:20

Kažkodėl užsakant išmeta lentelę, kurioje parašyta, kad negali aptarnauti mano kortelės... Kortelėje yra pakankama suma rezervavimui. Negi netinka VISA kreditinė Swedbanko kortelė?

A.Chocianas:

Swedbanko VISA tinka. Patikrinkite, ar teisingai suvedėte duomenis:
1. Kortelės numerį reikia įvesti be tarpų;
2. Kortelės savininko vardą ir pavardę reikia įvesti nenaudojant lietuviškų raidžių;
3. Būtina teisingai įrašyti patvirtinimo kodą (CVV) - tris paskutinius skaičius, esančius kitoje kortelės pusėje;
4. Įsitikinkite, ar Jūsų kortelė yra aktyvuota pirkimui internetu. Swedbank VISA kortelės savininkas gali pats ją aktyvuoti per internetinės bankininkystės svetainę.
Jei duomenys suvesti teisingai, o Jūsų kortelė - galiojanti, sistema priims apmokėjimą.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška