Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 63.  Puslapis 8 iš 13.
Erikas   2013-03-24, 0:02

Sveiki. Noriu išsinuomoti automobilį Vokietijoje. Tačiau neturiu kreditinės kortelės. Ar gali mano draugas ar giminaitis atlikti mokėjimą iš savo kreditinės kortelės, o automobilį atsiimti jo nurodytas asmuo, tai yra aš.

A.Chocianas:

Kreditinė kortelė svarbesnė yra ne apmokant užsakymą (apmokėti galima ir debetine kortele, ir tai padaryti gali kitas asmuo), o pasiimant automobilį, kadangi tuo metu nuomos kompanija vairuotojo kreditinėje kortelėje šaldo užstatą. Net jei turėsite pilnai apmokėtą užsakymą, bet nuomos metu neturėsite savo kreditinės kortelės, automobilio Jums tikrai neduos. Be to, pasiimdamas automobilį Vokietijoje, vairuotojas privalo pateikti ne kitokią, o būtent kreditinę kortelę, nes ten nuomos kompanijos nepriima net ir klasikinių debetinių, jau nekalbant apie elektronines korteles.

Daugiau informacijos apie tai rasite D.U.K. | Klausimai apie užstatą.

Julius   2013-01-24, 12:33

Sveiki, noriu pasidomėti automobilio nuomos sąlygomis Portugalijoje - ar įmanoma, kad kreditinė kortelė būtų ne vairuotojo vardu, bet vairuotojo sūnaus? Dėkui.

A.Chocianas:

Nuomos kompanijos, ypač tarptautinės, Portugalijoje griežtai reikalauja, kad kreditinė kortelė būtų tik vairuotojo vardu. Vietinės kompanijos priima ir keleivio kortelę, bet su sąlyga, kad kortelės turėtojas dalyvaus pasiimant automobilį ir kad pačioje nuomos kompanijoje papildomai pirksite draudimą, sumažinantį atskomybę (frančizę) avarijos ir vagystės atveju iki nulio (šio draudimo kainos svyruoja, priklausomai nuo nuomos kompanijos). Prieš užsakant automobilį, reikėtų susisiekti su nuomotoju ir pasitikslinti, ar jam tikrai tinka ne vairuotojo kortelė. Tai galime padaryti ir mes, jei planuojate rezervuoti automobilį per mūsų svetainėje įdiegtą CarTrawler sistemą. Tokiu atveju el. paštu atsiųskite pasirinktą variantą (su nuomos vieta, datomis, laikais ir pasirinktu automobiliu).

Visos kompanijos (įskaitant ir tarptautines) šį klausimą sprendžia taip, kad kortelės turėtojas forminamas pagrindiniu vairuotoju (jis privalo turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą), o kiti asmenys, norintys vairuoti automobilį, forminami, kaip papildomi vairuotojai. Tai, žinoma, taip pat kainuoja papildomai.

Jonas   2013-01-08, 23:01

Sveiki, 2013-05-27 – 2013-06-03 ketiname nuomotis ekonominės klasės automobilį Trapani‘o oro uoste, Sicilijoje. Dairomės po CarTrawler paieškos sistemą per Jūsų svetainę. Reikėtų konsultacijos:
1. Ar teisingai suprantu, kad CarTrawler sistemos pasiūlymuose nurodomi pilni draudimo paketai, sumažinantys frančizę iki nulio, apima tik avarijų draudimą, o draudimo nuo vagystės atveju frančizė nebus nulinė (turima omenyje būtent minėta Sicilijos vieta)? Gal yra galimybė įsigyti kokią nors atitinkamą papildomą apsaugą pačiame nuomos punkte (pvz., kaip Hertz Super Cover ar pan.)? Ar yra galimybė vietoje įsigyti stiklų, padangų, veidrodėlių ir pan. draudimą?
2. Ar nereikalaujama, kad jau išankstinio rezervavimo metu kreditinėje kortelėje būtų visa suma, reikalinga nuomai, užstatui ar pan.?
3. Ar padarius išankstinę rezervaciją, vėliau bus galima padaryti nuomininko ir/ar kreditinės kortelės pakeitimą?

A.Chocianas:

Pilnas draudimo paketas, nurodomas nuomos sąlygose, yra perkamas atskirai - pasiimant automobilį - jis nėra įskaičiuotas į nurodytą kainą. Taip, dažniausiai, jis dengia tik frančizę avarijos atveju - dažnai vadinamas Super CDW. Kai kuriose kompanijose, pvz.: Dollar (Italijoje), šis draudimas vadinamas Car Protection Plus, su visais mokesčiais kainuoja apie 30 EUR/dieną, apdraudžia ir frančizę vagystės atveju, tiesa Sicilijoje atsakomybė vagystės atveju yra tik sumažinama iki 200 EUR (ekonominiam automobiliui). Stiklai ir padangos visur yra išimtis ir pačios nuomos kompanijos Italijoje jų nedraudžia. Atsižvelgiant į vietoje parduodamų papildomų draudimų kainas, labiau apsimoka įsigyti kompensuojamąjį frančizės draudimą, kuris dengia, praktiškai, viską, kas neįtraukta į standartinį nuomos kompanijų draudimo paketą.

2. Užsakymo metu kortelėje turi būti pakankamai lėšų tik tam, kad apmokėti sumą, nurodyta "Mokėti dabar".

3. Per InstantCars.eu dabar užsisakant automobilį gegužės mėnesiui, nuo kortelės bus nuskaičiuoti 25 EUR, po ko užsakymas bus patvirtintas, tačiau vaučeris nebus Jums išsiųstas. Vaučerį gausite tuomet, kai likus 7 dienoms iki nuomos nuo tos pačios kortelės bus nuskaičiuota likusi suma. Neapmokėtą sumą galima apmokėti bet kuriuo metu iki tol per specialų Cartrawler mokėjimo puslapį. Tam galite naudoti ir kitą kortelę.

Pakeitimus galima daryti bet kuriuo metu, tai nieko nekainuoja, tik būtina žinoti, kad atliekant bet kokį pakeitimą, užsakymas performinamas iš naujo ir tomis kainomis, kurios galios pakeitimo dieną, t.y. jei keičiant vairuotojo vardą, tas pats automobilis kainuos brangiau, pasikeis ir nuomos kaina. Todėl rekomenduojame iš anksto tiksliai apsispręsti, kas bus pagrindinis vairuotojas. Nesvarbu kokia kortele apmokėtas užsakymas, svarbu, kad nuomos metu žmogus, kurio vardu automobilis bus užsakytas, užstatui pateiktų savo kreditinę kortelę.

Rima   2012-10-03, 13:32

Laba diena, o ką daryti, jeigu žmogus neturi kreditinės kortelės, ar gali grynais palikti užstatą? Ačiū!

A.Chocianas:

Save ir klientus gerbiančios nuomos kompanijos užstato grynais nepriima. Be abejo, visame pasaulyje yra smulkių vietinių kompanijų, kurios tai daro, internete jas rasti sunku (jei iš viso įmanoma), iš anksto garantuotai užsisakyti automobilį jose sudėtinga. Neturintiems kreditinės kortelės nepatartume užsakinėti automobilio nuomos per brokerius, nes pastarieji su tokiomis nuomos kompanijomis nebendradarbiauja. Vienintelė išeitis neturint kreditinės kortelės - ieškoti automobilio nuvykus į vietą. Taip bent jau nebus prarasti iš anksto sumokėti pinigai.

Plačiau apie tai, kodėl nuomojantis automobilį reikalinga kreditinė kortelė, rasite čia.

Rima   2012-10-02, 14:46

Laba diena, ar galime užsakyti kitiems žmonėms iš savo kreditinės kortelės? Ačiū.

A.Chocianas:

Taip, galite. Tačiau žmogus, kurio vardu užsakysite automobilį, pasiimdamas jį turės pateikti nuomos kompanijai savo kreditinę kortelę užstatui rezervuoti.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška