Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 22.  Puslapis 3 iš 5.
Rasa   2012-03-30, 18:52

Sveiki. Esame užsisakę mašiną kelionei po mėnesio, ir atsidūrėme štai tokioje situacijoje. Avialinijos atšaukė skrydį, ir siūlo skristi dviem dienomis anksčiau. Ar/kaip įmanoma prailginti mašinos užsakymą dviem dienomis, jei rezervacija jau atlikta, ir depozitas sumokėtas? Tuo pačiu norėtume ir pasikeisti mašinos klasę į paprastesnę. Ačiū.

A.Chocianas:

Rasa, čia nieko baisaus. Atsiųskite el. paštu savo užsakymo numerį, naujus paėmimo ir grąžinimo laikus, bei nurodykite, į kokį automobilį norėtumęte keisti užsakymą. Suderinsime su Jumis kainas, sąlygas ir padarysime pakeitimą. Pats užsakymo keitimas nieko nekainuos, keisis tik nuomos kaina, juolab kad nuomos laikotarpis pailgės.

Elytė   2012-02-10, 11:51

Ačiū už išsamų ir aiškų atsakymą, kuris mane nuramino. Jūsų pasiūlymas padėti išsirinkti labai viliojantis ir malonus, bet turiu derinti su bendrakeleiviais (truputį pradėjom abejoti, ar nuomotis, nes buvom Italijoj su savo mašina, ir vairuojančiajam tai daugiau buvo darbas, o ne poilsis - bet gal per daug nuvažiuodavom per vieną dieną). Bet kokiu atveju, esu dėkinga ir maloniai nustebinta.

A.Chocianas:

Jei visgi apsispręsite neimti automobilio, atšaukite užsakymą dar nepraėjus 7 dienom nuo rezervavimo datos. Tuomet Jums bus sugrąžinti jau sumokėti pinigai. Atšaukus vėliau, išskaičiuojami 25 EUR. Atšaukti užsakymą galite internetu, pasinaudoję šia nuoroda.

Tačiau jei norėsite pakeisti užsakymą į kitą nuomos kompaniją, tai galite padaryti bet kada iki nuomos pradžios be jokio papildomo mokesčio. Tiesa, nuomos kaina, kitoje kompanijoje, žinoma, bus kita. Tam tereikia su mumis susisiekti ir mes viską sutvarkysime.

Elytė   2012-02-09, 15:52

Sveiki dar kartą, ačiū už patarimą – taip ir planavome daryti. Bet man vis vien teoriškai įdomu, kaip tokiais atvejais daroma – ar kortelėje turi būti abiejų frančizių suma (kad ir neužšaldoma), ar pakanka vienos? Dėl kompanijos Jūs atspėjote – taip, tai „Pepecar“, ir mes visai nebuvome sužavėti atsiliepimais apie ją internete. Bėda ta, kad kol nepadarai rezervacijos, tai niekaip negali sužinoti, kokios kompanijos automobilis siūlomas (ar aš kažką ne taip žiūrėjau?) – juk nesam profai ir neatpažįstam kompanijų pagal nuomos sąlygas. O ir šios kažkaip įtartinai nesutampa: užsakinėjom „Volkswagen Golf ar panašų“, patvirtinimą gavom „Ford Focus ar panašų“, užsakinėjom neribotą kilometražą ir „pilną-pilną“ baką, bet bendrose Pepecars sąlygose radau, kad jie duoda kilometražą tik 100 km per dieną, su baku apie juos irgi labai įtartini atsiliepimai internete. O kuo labiausiai pasipiktino mano vairuotojas – tai, kad jam greičiausiai teks važiuoti per kalnuotą vietovę su dujomis varomu varikliu. Mat Pepecar puslapyje nurodoma, kad jų mašinos arba dyzelinės, arba dujinės. Kadangi užsakinėdami pasirinkti dyzelio negalėjome, o apie dujas buvo nutylėta, tai reiškia, kad gausime dujas? Kaip Jūs manote, gal apskritai numoti ranka į tuos „rezervacinius“ 25 eurus ir pasiieškoti normalesnės kompanijos? Aišku, kainos tose milžinėse kandžiojasi... O gal galėtumėte rekomenduoti kokią padorią vietinę kompaniją? Atleiskite, jei įkyriu, bet mes anksčiau niekad nesinuomavome automobilio, užtai tiek daug klausimų.

A.Chocianas:

Dėl frančizės. Kaip pastebėjote, frančizė (t.y., kliento atsakomybės dalis) yra avarijos ir vagystės atvejais. Matote, galima arba pakliūti į avariją ir grąžinti automobilį apgadintą (tuomet taikoma frančizė avarijos atveju), arba iš kliento automobilį gali kas nors pavogti (tuomet taikoma frančizė vagystės atveju). Vienu metu abu šie įvykiai atsitikti negali, todėl nuomos kompanijai užtenka, kad klientas turėtų pakankamai pinigų vienai iš šių išskaitų padengti. Dažniausiai - tai išskaita draudimo avarijos atveju, kadangi statistiškai avarijos nutinka kur kas dažniau nei automobilio vagystės.

Dėl nuomos kompanijos. Jau ne vienam klientui per mūsų svetainę teko nuomotis automobilį šioje kompanijoje, ir blogų atsiliepimų neturėjome, tuo tarpu gerų - buvo. Tai, žinoma ne rodiklis, kaip, beje, ne rodiklis yra ir visi kiti atsiliepimai internete, kur, tarp kitko, yra linksniuojamos ir visos be išimties tarptautinės kompanijos. Brokeriai neatskleidžia kompanijų pavadinimo (mūsų manymu, visai be reikalo), kol užsakymas nėra patvirtinamas. Taip yra dėl to, kad, jų teigimu, visos firmos su kuriomis bendradarbiauja, yra patikimos, o užsakymo metu labiau akcentuojama kaina ir nuomos sąlygos.

Dėl automobilio. Nei brokeris, nei jokios nuomos kompanijos negarantuoja automobilio modelio. Užsakoma automobilio klasė (Jūsų atveju - kompaktinis automobilis) su nurodyta komplektacija. Sistemoje pateikti automobiliai - tipiniai tos klasės pavyzdžiai, ne daugiau. Tam ir yra prierašas - "ar panašus". Na, bet jei jau paskaitėte kitus klausimus-atsakymus šia tema, tuomet tikriausiai tai jau išsiaiškinote.

Dėl nuomos sąlygų. Svarbu ne tai, kas yra bendrose nuomos kompanijos sąlygose, o tai, kas parašyta Jūsų pasirinkto automobilio nuomos sąlygose ir vaučeryje. Brokeriai sutaria ypatingas sąlygas savo klientams ir jas garantuoja, todėl jeigu vaučeryje nurodyta neribotas kilometražas, vadinasi jis bus neribojamas, jei vaučeryje nurodyta kuro politika pilnas-pilnas, tokia ji ir bus Jūsų nuomai, nepriklausomai nuo tų sąlygų, kurias nuomos kompanija taiko kitiems savo klientams. Dėl dujų... Nuomos kompanijos Europoje nenuomoja automobilių su dujine įranga. Terminas gas automobilių nuomoje naudojamas kaip benzinas - tai žodžio gasoline trumpinys.

Dėl užsakymo pakeitimo. Jums nereikia prarasti 25 EUR. Atsiųskite mums el. paštu savo užsakymo numerį. Mes išsiaiškinsime pas brokerį, kokios kainos Jūsų laikotarpiui yra kitose nuomos kompanijose ir Jums parekomenduosime, į ką geriau būtų pakeisti šį užsakymą. Viską suderinę, padarysime pakeitimą - tai nieko nekainuoja. Jūsų jau sumokėta suma bus užskaityta naujajam užsakymui.

Inga   2012-01-13, 22:11

Sveiki, jeigu jau turiu vaučerį su patvirtinimu ir daliniu apmokėjimu, ar galiu be jokių papildomų mokesčių ir atskaitymų iš kredito kortelės (iš kurios sumokėjau avansą), nebenuomoti automobilio (apsigalvoti), jeigu man netiks užstato dydis (kurio suma vaučeryje nėra konkrečiai nurodyta), nepatiks siūloma mašina arba nuomos sutartyje, bus įrašytos man nesuprantamos nuomos sąlygos. Kaip bus su sumokėtu avansu ir pan.

A.Chocianas:

Jūs galite apsigalvoti ir nenuomoti užsakyto automobilio. Jokių papildomų mokėjimų dėl to nėra. Kitas dalykas - priežastys, dėl kurių Jūs taip pasielgsite.

1) Jei neturėsite pakankamai lėšų užstatui, nuomos kompanija pati neduos Jums automobilio. Užstato dydis nenurodomas vaučeryje, nes jis priklauso nuo labai daug dalykų (apie tai rašėme ankstesniuose atsakymuose į klausimus apie užstatą) ir iš anksto jį numatyti yra sudėtinga. Pasitikslinti, kokia suma bus šaldoma Jūsų konkretaus užsakymo metu galite pasiskambinę tiesiai nuomos kompanijai vaučeryje nurodytu telefonu ir pateikę savo užsakymo numerį Car rental agent Confirmation Number. Mes rekomenduojame kortelėje turėti likusią apmokėjimui sumą už nuomą + draudiminės frančizės dydžio sumą (su PVM) + apie 100 EUR užstatui už kurą. Labai tikėtina, kad faktiškai bus šaldoma mažiau pinigų, bet tokios sumos tikrai pakaks bet kuriuo atveju. Klaidinga manyti, kad užsisakius pigų automobilį, nuomai užteks tik tos sumos, kiek kainuoja pati nuoma.

2) Nuomos kompanija privalo pasiūlyti užsakytos kategorijos arba, jei tokio neturi, aukštesnės kategorijos automobilį. Jei automobilis atitinka užsakytą kategoriją (pvz., ekonominis ar kompaktinis), tačiau Jums neįtiks modelis, nuomos kompanija dėl to nėra kalta. Jei Jūsų manymu automobilis nėra techniškai tvarkingas, turite teisę reikalauti, kad jį pakeistų į kitą.

3) Jei nesuprasite nuomos sąlygų, turite teisę reikalauti, kad jas Jums išaiškintų nuomos agentas.

Jei atsisakote nuomotis automobilį ne dėl nuomos kompanijos ar nuomos brokerio kaltės, sumokėtas avansas nebus grąžintas. Jei Jūsų manymu kalta nuomos kompanija arba brokeris, dėl avanso grąžinimo turite kreiptis į brokerį su tikrai rimtais argumentais.

Andrius   2011-08-22, 11:53

Sveiki, užsakiau automobilį, bet blogai užrašiau skrydžio nr., dabar noriu jį pakeist, bet man neleidžia, rašo error, kai naudoji nuorodą iš pašto į agentą (If you would like to amend your booking, please click here), nors kai suvedu užsakymo nbumerį į jūsų puslapį, mano rezervaciją rodo, kas blogai?

A.Chocianas:

Andriau, pabandykite šią nuorodą. Jei nepavyks, paskambinkite mums +370 653 86008.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška