Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 4.  Puslapis 1 iš 1.
Jonas   2015-02-17, 17:59

Sveiki. Norime išsinuomoti ekonominį automobilį, tarkim Seat Ibiza Porto aerouoste 2015-06-16 10 val. (į Portą atskrisim keliom dienom anksčiau) ir grąžinti Faro aerouoste 2015-06-28 6 val. (lėktuvas išskrenda 07:55) . Ribotas kilometražas (Drive4less) netinka. Koks būtų "nuomos į vieną galą (one way)" ir "nedarbo valandų" mokestis Europcar, Goldcar ir pan.? Koks būtų optimalus variantas?
Prieš tai planavau pasinaudoti Economy Car Rentals brokerio paslaugomis. Jie vykdo labai skaidrią mokesčių politiką ir siūlo geras kainas. Gal turite kokios patirties su šia kompanija? Vis tik graikai...

A.Chocianas:

Mes dirbame su brokeriu Cartrawler, todėl negalime pasakyti, ar ECR yra geras brokeris, ar ne. Cartrawler sistemoje, visų kompanijų (įskaitant ir Europcar'o bei Goldcar'o) pasiūlymai paimant automobilį Porto ir grąžinant Faro oro uostuose yra su įskaičiuotu one-way mokesčiu. Taip pat įskaičiuoti ir mokesčiai už nedarbo valandas, jei tokie yra taikomi (pvz., Goldcar atvejis). Jūsų datoms optimaliausias variantas, turbūt, būtų Europcar pasiūlymas.

Aivaras   2012-05-05, 21:53

Laba diena, vasara keliausime į Rodo salą. Domiuosi mašinos nuoma. Peržiūrėjau jūsų rekomendacijas. Noriu, kad pakonsultuotumėt sekančiais klausimais:

1. Instantcars paieškoje radau patraukliausią pasiūlymą. Kaip su draudimu, jei rašo viskas įskaičiuota - ar bus pilnas draudimas? Jei padarysiu rezervaciją, ar gausiu pilną paslaugą nuvykęs į Rodą? Ar bus papildomų mokesčių? Kaip su papildomu vairuotoju? Ar turi būti mano kredito kortelėje koks nors pinigų limitas, reikalaujamas darant rezervaciją?

2. Dar vienas mane dominantis brokeris yra Economy car hire. Ar šis brokeris turi ypatingų sąlygų? Kaip su draudimu, jei rezervuočiaus mašiną per šį brokerį?

3. Abskritai, ar verta rezervuotis auto 2 mėn. prieš kelionę? Gal geriau viską atlikti nuvykus į Rodą? Ar tikrai pigiau rezervuotis internetu?

Ačiū už atsakymus.

A.Chocianas:

1. Viskas įskaičiuota reiškia, kad į nuomos kainą yra įtraukti visi būtini draudimai (avarijos atveju - su draudimine išskaita, vagystės atveju - su draudimine išskaita ir civilinės atsakomybės draudimas), oro uosto mokestis (jei nuoma - oro uoste), pagalba kelyje (breakdown assistance) ir vietiniai mokesčiai (PVM, aplinkosaugos mokestis, jei toks taikomas, kelių mokestis (nepainiokite su mokamais keliais) ir t.t.). Kitaip sakant, viskas įskaičiuota reiškia, kad jei nesinaudosite jokiomis papildomomis paslaugomis (pvz., papildomas vairuotojas, papildomas draudimas, mažinantis atsakomybės dydį) ir nesinuomosite jokios papildomos įrangos (pvz., vaikiška kėdutė, GPS ir pan.), tai nurodyta kaina yra galutinė. Ją garantuoja brokeris. Kaip pastebėjote, papildomos paslaugos ir įranga nėra įskaičiuoti į nurodytą kainą, nes ne visiems jie reikalingi. Papildomų dalykų įkainiai yra pateikti nuomos sąlygose (žr. Nuomos sąlygos -> Speciali įranga / Papildomos paslaugos), juos pasirinkti galite darydami užsakymą internetu, tačiau mokėti už juos reikės atskirai - jau nuvykus į vietą.


Rodo saloje visi pasiūlymai yra su draudimine išskaita (frančize), kurią galima perdrausti tiek pačioje nuomos kompanijoje, tiek įsigyjant Insurance4Carhire frančizės draudimą. Frančizės (draudiminės išskaitos) dydis nurodytas nuomos sąlygose (žr. Nuomos sąlygos -> Pilnas draudimas -> Draudimas avarijos atveju (CDW): Draudiminė išskaita YYY EUR). Planuokite, kad maždaug toks užstatas ir bus šaldomas kreditinėje kortelėje pasiimant automobilį. Tuo tarpu, darant rezervaciją internetu, kortelėje turi būti užtektinai lėšų nurodytai "Mokėti dabar" sumai apmokėti.


2. Economy Car Hire siūlo variantus iš karto su nuline frančize. Nuomos metu 250-300 EUR užstatas dažniausiai vis tiek yra šaldomas (žr. pateiktas nuomos sąlygas).


3. Rezervuoti automobilį internetu yra visuomet pigiau ir praktiškiau. Nuvykus į vietą, tose pačiose nuomos kompanijose kainos bus žymiai didesnės, be to jau nebeturėsite galimybės gilintis į nuomos sąlygas ir išsirinkti geriausią pasiūlymą. Dažnai pigiausios nuomos kompanijos pristato automobilius į oro uostą, o tai reiškia, kad atvykę į Rodo oro uostą jų ten net nerasite.

Igor   2012-03-12, 11:23

Sveiki. Ruošiuosi nuomotis mašina Portugalijoje per Economy car hire. Sistema siūlo papildomą New Enhanced Top-up Insurance draudimą - 2 svarai į dieną. Ar geriau jį pasiimt ar vietoj nusipirkt?ir kaip sužinoti kokį depositą reikia turėti kreditinėje kortelėje, nes kaip suprantu tai čia su pilnu draudimu, tai neturėtų būti daug, tačiau sąlygose nėra nurodyta. Nurodyta, tik - Security Requirements: Clients need to be in possession of a valid credit card to collect.... Ačiū už atsakymą.

A.Chocianas:

Top-up Insurance apdraudžia stiklus, padangas, stogą, dugną ir t.t., t.y. tai, kas lieka neapdrausta pačioje nuomos kompanijoje. ECH siūlo nuomą su nuline frančize, kitaip tariant, nuomos kompanijos jau yra į kainą įtraukusios taip vadinamą Super CDW, kurio išimtys dažnai ir yra - neapdrausti stiklai ir padangos, todėl šis papildomas Top-up draudimas tikrai nepamaišytų. Užstatas labai priklauso nuo pačių nuomos kompanijų, tačiau, esant nulinei frančizei, jis paprastai neviršija 300 EUR.

Marius   2009-07-05, 14:05

Sveiki, renkuosi autonuomos brokerį tarp šių dviejų: 1. economycarhire, 2. holidayautos; tiek viename, tiek kitame yra galimybė pasirinkti pilną draudimą, ne tik sumažinantį frančizės dydį, bet ir draudimą stiklams, padangoms ir t.t. Gal iš patirties jau esate susidūrę su jomis ar žinote ir galetumėte patarti pasinaudoti kažkuria viena iš jų. Automobilį nuomosiu Portugalijoje. Ačiū už atsakymą.

A.Chocianas:

Puikus pasirinkimas būtų abiem atvejais. Tarp Economy Car Hire ir Holiday Autos skirtumai būtų tokie:

1. HA - brokeris gigantas, daugiausiai dirbantis su tarptautinėmis autonuomos kompanijomis (pvz.: Europcar), tiesa tokiose šalyse, kaip Portugalija, Italija ar Ispanija, visi brokeriai dirba ir su vietinėmis nuomos kompanijomis. ECH - nėra tokia didelė, tačiau tai ir privalumas, nes
ji daugiau dėmesio skiria geram klientų aptarnavimui. Portugalijoje ji daugiau bendradarbiauja su vietinėmis kompanijomis.


2. ECH yra suderėjusi kainas be frančizės tiesiai su nuomos kompanijomis ir tos paslaugos nepardavinėja atskirai. Jos kainos yra VISADA be frančizės ir jeigu nurodyta informacijos skyrelyje, draudimas dengia, stiklus, padangas ir pan. HA - šią paslaugą parduoda papildomai. Jei norite, kad papildomas draudimas dengtų stiklus, padangas ar automobilio vidų, turite pasirinkti TDEW (total damage excess waiver). Tai reiškia, kad, pvz., įskėlus priekinį stiklą, nuomos kompanija iš Jūsų gali nuskaičiuoti už tai pinigus, o Jums reikės pasirūpinti, kad gautumėte už tai sąskaitą, kurią reikės persiųsti į HA, kad ši Jums kompensuotų patirtus nuostolius. Taigi ECH variantas kaip ir paprastesnis. Be to, lyginant kainas, atsižvelkite į tai, kad ECH pateikia galutinę kainą, o HA prie nuomos kainos prideda TDEW ir užsakymo mokesčius.


Kurį brokerį bepasirinktumėte, esame tikri, kad gausite aukštos kokybės paslaugą. Iš kitos pusės, su Economy Car Hire viskas būtų lyg ir paprasčiau.

Pateikite savo klausimą

Prieš pateikdami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška