Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 23.  Puslapis 5 iš 5.
Gediminas   2010-05-06, 22:50

Jei pažymėsiu grąžinimą 8 val. ryte, o norėsiu grąžint anksčiau, t.y. 6 val, tai tas Out of hours return fee mokestis bus priskaičiuotas? 8:40 jau kyla lėktuvas.

A.Chocianas:

Papildomi mokesčiai yra skaičiuojami pagal faktą, o ne pagal užsakymą. Geriausia yra neklaidinti nuomos kompanijos, nes ji planuoja savo parką, o kelių valandų skirtumas tam gali turėti nemažos įtakos. Pvz., jei tas pats automobilis būtų vienintelis laisvas ir jau užsakytas 8.00 val. ryto kitam klientui, o Jūs nurodysite, kad tuomet jį tik planuojate grąžinti, greičiausiai, tokio užsakymo Jums net nepatvirtins.

Iš kitos pusės, mokestis imamas, tik tada kai automobilį priima nuomos agentas, tai jei neįspėsite apie ankstyvą grąžinimą, 6 val. Jūsų niekas oro uoste nelauks. Jūs tiesiog neturėsite kam perduoti automobilį.

Jei užsakyme nurodysite grąžinimą 8 val., o pasiimdami automobilį informuosite, kad grąžinsite jį 6 val., jei tai mokama, mokestis bus vis tiek priskaičiuotas.

Gediminas   2010-05-04, 23:45

"Out of hours return fee" - į nuomos kainą neįskaičiuota. Kas tai? Koks gali būti "grąžinimo nedarbo laiku" mokestis? Ar galima grąžinti automobilį keletą valandų anksčiau negu sutarta? Jei grąžinsiu automobilį ne po 11 parų (kaip bus sutarta), o pvz., po 12 parų, tai kokios sankcijos, kokie papildomi mokesčiai, bauda, ar kas? Dėkoju už Jūsų atsakymus.

A.Chocianas:

Jei Jūsų pasirinktas automobilio paėmimo arba grąžinimo laikas yra nuomos kompanijos nedarbo metu, gali būti taikomas papildomas mokestis, kuris, šiuo atveju, nėra įskaičiuotas į pateikiamą kainą. Mokestis už grąžinimą nedarbo metu yra visada taikomas nuomos punktuose, esančiuose miesto centre, tačiau oro uostuose šį mokestį ima ne visos kompanijos, nes grąžinimui dažniausiai yra naudojami "key-box"'ai, kuriuose reikia išskrendant palikti raktus, o nuomos agentas(kurio nedarbo valandas ir apmoka šis mokestis) grąžinime nedalyvauja.

Mokesčio dydis yra skirtingas skirtingose nuomos kompanijose. Kad jį patikslinti, atsiųskite mums el. paštu informaciją apie savo nuomą (datas, laikus, pasirinktą automobilį bei sistemos siūlomą kainą) ir mes galėsime, susisiekę su brokeriu, pateikti tikslius įkainius.

Jei grąžinsite automobilį anksčiau sutarto laiko - nieko bloga. Tačiau jei vėluosite grąžinti, nors ir pusvalandžiu, greičiausiai bus priskaičiuota dar viena papildoma para ir ne pačiu palankiausiu tarifu. Jei planuojate užlaikyti automobilį ilgiau nei parai, nei nurodyta Jūsų nuomos sutartyje, apie tai privalote iš anksto pranešti nuomos kompanijai. Jei to nepadarysite, nuomos kompanija gali kreiptis į policiją dėl automobilio vagystės - tuomet nemalonumų jau neišvengsite. Bet kuriuo atveju, jei matote, kad vėluojate grąžinti automobilį, būtinai paskambinkite ir informuokite apie tai nuomos kompaniją iš anksto. Labai tikėtina, kad Jūsų automobilis yra rezervuotas kitam klientui ir Jūsų vėlavimas gali sukelti ištisą virtinę nesusipratimų. Jūs juk nenorėtumėte atvykęs į oro uostą sužinoti, kad Jums rezervuotas automobilis dar negrąžintas, tiesa? :)

Giedrius   2009-04-08, 15:50

Laba diena, gal galite pasakyti, kokia suma užšaldoma kortelėje, jei nuomojama mašina Portugalijoje apie 250-300 eurų už 10 dienų. Ir kaip vyksta mašinos paėmimas Lisabonos aerouoste naktį, jei nuomos kontoros tuo metu nedirba - ar jie atvaro mašiną į aerouostą, ar kaip?
Iš anksto dėkoju už atsakymą.

A.Chocianas:

1. Kortelėje užšaldoma suma yra susijusi ne tik su nuomos kaina. Ji taip pat priklauso nuo automobilio bei nuomos kompanijos. Paprastai, ši suma yra 600-1200 EUR, t.y draudimo frančizės (Excess) dydis + bakas kuro, kartais tik frančizės dydis. Pasirinkus automobilį, reikia atsidaryti jo "Svarbią informaciją", kur nurodyta, kas yra įskaičiuota kainoje, o aprašyme "Draudimas" yra nurodyti draudimai, pvz.:
Draudimas avarijos atveju (CDW): Su 20% PVM; Draudiminė franšizė 960 EUR - reiškia, kad frančizė yra 960 EUR (tiketina, kad tokia suma + bakas kuro ir bus užšaldyti). Draudimai, kurie nėra įtraukti į kainą, bet skyriuje "Draudimas" nurodyti su įkainiais (paprastai be PVM), reiškia, kad juos galima vietoje nusipirkti papildomai - jie nėra būtini.
Reikia paminėti, kad užstatas užšaldomas pasiimant automobilį, o ne užsakymo metu.

2. Automobilio paėmimas naktį. Nuomos kompanijų specifika oro uostuose yra tokia, kad jos taikosi prie skrydžių, t.y jei nėra konkrečių užsakymų, jos dirba nustatytu laiku, tačiau kada yra konkretus patvirtintas užsakymas, pvz., žino, kad Jūs atskrendate 23:40, tuo metu nurodytos nuomos kompanijos ofise Jūsų lauks nuomos agentas. Čia labai svarbu, kad užsakydami automobilį nurodytumėte savo skrydžio numerį, pagal jį agentas stebės, ar nėra atidėtas, vėluoja, ar planuoja atskristi anksčiau Jūsų lėktuvas.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška