Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 100.  Puslapis 20 iš 20.
Gediminas   2010-05-04, 0:06

Gal galėtumėte tiksliau paaiškinti ką reiškia pvz.:"Stiklo/Padangų draudimas: Minimum 20 EUR Maximum 36 EUR be PVM" Čia tokio draudimo kaina už parą ar už visą nuomos laikotarpį? Prie jos dar reikia pridėti 16 procentų?

A.Chocianas:

Stiklo/Padangų draudimas: Minimum 20 EUR Maximum 36 EUR be PVM reiškia, kad 1-7 dienų nuomoms yra taikomas 20 EUR + 16% (PVM) mokestis, o 8 dienų ir ilgesnėms nuomoms - 36 EUR + 16% (PVM) mokestis. Tai įkainis visam nuomos laikotarpiui.

Egis   2010-04-11, 9:02

Graikijoje, Kretoje, ketinu apdrausti ir franšizę (jeigu teisingai supratau, tai galima padaryti gaunant automobilį Herakliono aerouoste). Ar teisingai mąstau, jog jeigu franšizė bus apdrausta, tai dėl kiekvieno nieko (pvz., nulūžo veidrodėlis, įbraukiau kėbulą ir pan.) nėra jokio tikslo kviesti policiją ir forminti atitinkamus dokumentus?

A.Chocianas:

Apsidraudžiant frančizę jau nuvykus į vietą, šią riziką prisiima pati nuomos kompanija. Nors, teoriškai, policijos dėl smulkių apgadinimų kviesti nėra būtina, tačiau rekomenduojame pasiteirauti nuomos agento Herakliono oro uoste, kaip turėtumėte elgtis tokioje situacijoje.

Svarbus yra kitas aspektas. Net ir "Pilnas draudimo paketas", įsigytas nuomos kompanijoje ir panaikinantis frančizę, nedengia automobilio stiklų ir padangų (tame tarpe ir veidrodėlių). Tai reiškia, kad įskėlus priekinį stiklą, sudaužius veidrodėlį ar sugadinu padangą, šią žalą pilnai reikės padengti pačiam nuomininkui. Taigi Jūsų rizika, įsigijus "Pilną draudimo paketą" nėra visiškai nulinė.

Išeitis - kompensuojamasis frančizės draudimas.
Šio draudimo privalumai yra tokie:
1. Pilnai dengia frančizę avarijos ir vagystės atveju;
2. Dengia automobilio stiklus ir padangas, ko nėra nuomos kompanijų "Pilname draudimo pakete";
3. Kainuoja pigiau nei nuomos kompanijų parduodamas "Pilnas draudimo paketas".

Trūkumai:
1. Tai - kompensuojamasis draudimas. Nuomojantis automobilį, kortelėje vis vien yra šaldomas frančizės dydžio užstatas, o atsitikus įvykiui, nuomos kompanija iš užstato nuskaičiuoja pinigus už padarytą žalą;
2. Pinigų susigrąžinimas pagal frančizės draudimo polisą užtrunka apie mėnesį, priklausomai nuo to, kaip operatyviai draudimo kompanijai yra pateikiami visi reikalingi dokumentai.

Tiek "Pilnas draudimo paketas", tiek frančizės draudimas per trečiąją šalį yra geri ir naudingi. Mes rekomenduojame pastarąjį variantą, kadangi jis yra universalesnis.

Saulius   2009-11-02, 12:42

Jeigu aš automobilį rezervuoju 13 dienų ir pravedu rezervacijos mokestį apie 50 EUR, o likę pinigai - vietoje, kokiu būdu gaunu vaučerį ir kaip, ir kur Barselonos aerouoste ieškau savo užsakyto automobilio. Ir dar, jeigu frančizė nulinė, tai už bet kokį mašinos defektą atsakyti nereikia?

A.Chocianas:

Padaręs užsakymą internetu, gausite patvirtinimą el. paštu su savo užsakymo numeriu ir nuoroda į savo vaučerį. Pasinaudojęs šia nuoroda arba apsilankęs mūsų svetainės skyriuje "Mano užsakymas" ir įvedęs užsakymo numerį su savo el. pašto adresu, atsidarysite vaučerį (neužmirškite jį atsispausdinti ir turėti su savimi nuomos metu). Tame vaučeryje bus nurodyta automobilių nuomos kompanija, kurioje turėsite pasiimti automobilį, su jos adresu, telefonu ir trumpu paaiškinimu, kur tą kompaniją rasti Barselonos oro uoste. Vaučeryje taip pat bus nurodyta ir suma, kurią jums liks sumokėti nuvykus į vietą.

Dėl nulinės frančizės esate teisus. Jūsų atsakomybė apgadinus automobilį - nulinė. Tačiau pasiimdamas automobilį nepatingėkite paklausti nuomos agento, kaip turėtumėte elgtis, įvykus avarijai, kad nulinė frančizė galiotų. Beje, nulinė frančizė dažnai negalioja automobilių stiklams ir padangoms. Apie tai taip pat reikėtų pasidomėti pas agentą nuomos metu.

Giedrius   2009-04-08, 15:50

Laba diena, gal galite pasakyti, kokia suma užšaldoma kortelėje, jei nuomojama mašina Portugalijoje apie 250-300 eurų už 10 dienų. Ir kaip vyksta mašinos paėmimas Lisabonos aerouoste naktį, jei nuomos kontoros tuo metu nedirba - ar jie atvaro mašiną į aerouostą, ar kaip?
Iš anksto dėkoju už atsakymą.

A.Chocianas:

1. Kortelėje užšaldoma suma yra susijusi ne tik su nuomos kaina. Ji taip pat priklauso nuo automobilio bei nuomos kompanijos. Paprastai, ši suma yra 600-1200 EUR, t.y draudimo frančizės (Excess) dydis + bakas kuro, kartais tik frančizės dydis. Pasirinkus automobilį, reikia atsidaryti jo "Svarbią informaciją", kur nurodyta, kas yra įskaičiuota kainoje, o aprašyme "Draudimas" yra nurodyti draudimai, pvz.:
Draudimas avarijos atveju (CDW): Su 20% PVM; Draudiminė franšizė 960 EUR - reiškia, kad frančizė yra 960 EUR (tiketina, kad tokia suma + bakas kuro ir bus užšaldyti). Draudimai, kurie nėra įtraukti į kainą, bet skyriuje "Draudimas" nurodyti su įkainiais (paprastai be PVM), reiškia, kad juos galima vietoje nusipirkti papildomai - jie nėra būtini.
Reikia paminėti, kad užstatas užšaldomas pasiimant automobilį, o ne užsakymo metu.

2. Automobilio paėmimas naktį. Nuomos kompanijų specifika oro uostuose yra tokia, kad jos taikosi prie skrydžių, t.y jei nėra konkrečių užsakymų, jos dirba nustatytu laiku, tačiau kada yra konkretus patvirtintas užsakymas, pvz., žino, kad Jūs atskrendate 23:40, tuo metu nurodytos nuomos kompanijos ofise Jūsų lauks nuomos agentas. Čia labai svarbu, kad užsakydami automobilį nurodytumėte savo skrydžio numerį, pagal jį agentas stebės, ar nėra atidėtas, vėluoja, ar planuoja atskristi anksčiau Jūsų lėktuvas.

Giedrė   2008-09-18, 10:51

Cartrawler man pateikė pasiūlymą išsinuomuoti automobilį Portugalijoje 30/09-12/10 12 dienų. Norėjau pasiteirauti, kas yra TPI draudimas ir ar ši kaina nurodyta su mokesčiais? Ar yra dar kokie papildomi mokesčiai pridedami prie šios kainos?

A.Chocianas:

TPI (Third Party Insurance) - tai privalomas civilinės atsakomybės (CA) draudimas. Mokesčiai - 20% PVM (Portugalijoje) jau yra įskaičiuoti į pateiktą kainą. Kiti papildomi mokėjimai gali būti tik už Jūsų pasirinktas papildomas paslaugas, kurias taip pat galite pažymėti užsisakydama automobilį. Jei tokių paslaugų nebus, nebus ir papildomų mokesčių.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška