Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 100.  Puslapis 9 iš 20.
Šarūnas   2014-05-28, 22:49

Sveiki, norėjau paklausti dėl auto nuomos Kretoje. Planuojam imti iš Budget arba AutoUnion kompanijos. Mašina bus nuomojama 7 dienoms. Pagrindinis klausimas dėl papildomo draudimo. Teko girdėti patarimų kad iš Lietuvos jo neverta pirkti internetu, o jį nusipirkti vietoje nuomos kompanijoje nes sako jie ten vis tiek siūlo, ir esą jei perki pas juos gali būti nulinė franšizė arba žymiai mažesnė ir geresnės sąlygos apgadinimo atveju, ar tai tiesa ir koks būtų jūsų patarimas?
Be to jei perkant papildomą draudimą internetu kurio kaina savaitei apie 45 eurus, ar nebus taip, kad vietoje draudimui neužteks ir 100 eurų?
Dėkui už atsakymą ir patarimus.

A.Chocianas:

1. Kompensuojamasis frančizės draudimas, kurį galite nusipirkti internetu (ar tai būtų Axa Assistance, siūlomas užsakymo metu, ar Worldwide Insure), visada bus pigesnis, negu parduodamas pačių nuomos kompanijų. Tokia šio verslo logika. Tačiau kompensuojamasis frančizės draudimas niekuomet nesumažins nuomos kompanijos šaldomo užstato dydžio, nes Jūsų atsakomybė prieš nuomos kompaniją išlieka, tik ji būna perdrausta.

2. Iš kitos pusės, kartais geriau sumokėti truputį brangiau už papildomą draudimą nuomos kompanijai, bet nemarinuoti pinigų, kuriuos verčiau galite išleisti vienai kitai sočiai vakarienei.

3. Renkantis tarp AutoUnion ir Budget, palyginkite patys - pas pirmuosius pilnas draudimo paketas kainuoja 8 EUR + 23% PVM/ dieną ir Jūsų atsakomybė nulinė, pas antrajį galite tik susimažinti atsakomybę iki 80-160 EUR, priklausomai nuo automobilio kategorijos už papildomą 7,2-8,61 EUR/dieną mokestį. Rinkdamasis AutoUnion, pirkčiau draudimą nuvykęs į vietą, rinkdamasis Budget, pirkčiau kompensuojamąjį frančizės draudimą.

Jolanta   2014-05-13, 15:14

Laba diena, norėčiau paklausti, ką reiškia Damage Excess Refund ir ką dengia šis draudimas? Jeigu į nuomos kainą įeina CDW, Theft Protection, 3rd Party Liability, ką papildomai duoda minėtas draudimas, ar jį būtina užsakyti? Kuo jis skiriasi nuo papildomo draudimo (stiklų, veidrodėlių ir pan.).

A.Chocianas:

Tai kompensuojamasis frančizės draudimas. Jį galima papildomai nusipirkti užsisakant automobilį per brokerius (atidžiai perskaitykite draudimo sąlygas, nes būna nemažai išimčių), arba tiesiog atskirai internetu. Stiklai ir padangos dažnai įeina į šį draudimą, tačiau ne visuomet (skaitykite draudimo sąlygas).

Paulius   2014-05-13, 9:27

Laba diena, norėjau paklausti, kiek pinigėlių užšaldys Europcar rent Sardinijoje, Cagliari, jeigu nepirksiu jų siūlomo draudimo, o turėsiu jūsų siūlomą Alliaz draudimą?

A.Chocianas:

Europcar Italijoje šaldo vienodą užstatą - 300-600 EUR, priklausomai nuo nuomojamo automobilio - tiek perkant pas juos draudimą, tiek turint kompensuojamąjį draudimą iš trečios šalies (pvz. Allianz ar Worldwide Insure). Nežiūrint į tai, vairuotojo kreditinėje kortelėje turi būti pakankamai pinigų, kad, esant reikalui, jis galėtų padengti draudiminės išskaitos (frančizės) dydžio žalą. Daugiau apie nuomą Italijoje, skaitykite tinklaraštyje.

Indrė   2014-04-02, 14:12

Sveiki, turiu klausimą dėl užstato įšaldymo. Suradome tinkamą automobilį Koso saloje 2014-05-05 savaitei laiko. Mašinos nuomos firma Autounion, automobilis Peugot 107 (kaina 7 dienom 125 eurai). Jei pasiimti papildomai frančizės draudimą, kuris kainuoja 52 eurai, kokia suma bus įšaldoma kreditinėje kortelėje?

A.Chocianas:

Allianz frančizės draudimas yra kompensuojamasis ir jis nemažina užstato, kadangi žalos atveju pirmiau ją turite apmokėti nuomos kompanijai ir tik po to draudimo kompanija Jums tuos pinigus kompensuoja. Tačiau jei pasiimdami automobilį Graikijoje papildomai nusipirksite Pilną draudimo paketą, kurį parduoda pati nuomos kompanija (žr. Nuomos sąlygos | Draudimas), užstato galite išvengti.

Živilė   2014-03-27, 16:54

Laba diena, planuojame vasarai kelionę į Siciliją. Norime nuomuotis automobilį Trapani oro uoste. Sakykite, ar yra koks siūlomas pilnas draudimas, kad būtų be užstato įšaldymo. Mums reiktų mažo automobilio 2 žmonėms ir 1 vaikui 11 dienų.

A.Chocianas:

Užsisakyti automobilį Italijoje taip, kad būtų ir su pilnu draudimu ir be užstato, Jums nepavyks. Kodėl? Apie tai plačiau aprašyta InstantCars.eu tinklaraštyje.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška