Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 10.  Puslapis 2 iš 2.
Inga   2012-04-06, 12:24

Norėčiau sužinoti, ar užsakant mašiną per Car Rental Maljorkoje - Cala Miilor, degalai įskaičiuoti į kainą? Ir ar grąžinti tuščiu baku? Dėkoju :)

A.Chocianas:

Degalai niekada nebūna įskaičiuoti į kainą. Jei kuro politika yra Paimamas pilnas, grąžinamas tuščias, už baką kuro reikia papildomai susimokėti nuomos pradžioje. Jei kuro politika - Paimamas pilnas, grąžinamas pilnas, už degalus nuomos kompanijai mokėti nereikia, tačiau automobilį gaunate ir grąžinti reikia pilnu baku. Kokia kuro politika taikoma konkrečiai Jūsų pasirinktam variantui, rasite nuomos sąlygose, žr. Svarbi informacija -> Automobilis -> Kuras.

Elytė   2012-02-09, 15:52

Sveiki dar kartą, ačiū už patarimą – taip ir planavome daryti. Bet man vis vien teoriškai įdomu, kaip tokiais atvejais daroma – ar kortelėje turi būti abiejų frančizių suma (kad ir neužšaldoma), ar pakanka vienos? Dėl kompanijos Jūs atspėjote – taip, tai „Pepecar“, ir mes visai nebuvome sužavėti atsiliepimais apie ją internete. Bėda ta, kad kol nepadarai rezervacijos, tai niekaip negali sužinoti, kokios kompanijos automobilis siūlomas (ar aš kažką ne taip žiūrėjau?) – juk nesam profai ir neatpažįstam kompanijų pagal nuomos sąlygas. O ir šios kažkaip įtartinai nesutampa: užsakinėjom „Volkswagen Golf ar panašų“, patvirtinimą gavom „Ford Focus ar panašų“, užsakinėjom neribotą kilometražą ir „pilną-pilną“ baką, bet bendrose Pepecars sąlygose radau, kad jie duoda kilometražą tik 100 km per dieną, su baku apie juos irgi labai įtartini atsiliepimai internete. O kuo labiausiai pasipiktino mano vairuotojas – tai, kad jam greičiausiai teks važiuoti per kalnuotą vietovę su dujomis varomu varikliu. Mat Pepecar puslapyje nurodoma, kad jų mašinos arba dyzelinės, arba dujinės. Kadangi užsakinėdami pasirinkti dyzelio negalėjome, o apie dujas buvo nutylėta, tai reiškia, kad gausime dujas? Kaip Jūs manote, gal apskritai numoti ranka į tuos „rezervacinius“ 25 eurus ir pasiieškoti normalesnės kompanijos? Aišku, kainos tose milžinėse kandžiojasi... O gal galėtumėte rekomenduoti kokią padorią vietinę kompaniją? Atleiskite, jei įkyriu, bet mes anksčiau niekad nesinuomavome automobilio, užtai tiek daug klausimų.

A.Chocianas:

Dėl frančizės. Kaip pastebėjote, frančizė (t.y., kliento atsakomybės dalis) yra avarijos ir vagystės atvejais. Matote, galima arba pakliūti į avariją ir grąžinti automobilį apgadintą (tuomet taikoma frančizė avarijos atveju), arba iš kliento automobilį gali kas nors pavogti (tuomet taikoma frančizė vagystės atveju). Vienu metu abu šie įvykiai atsitikti negali, todėl nuomos kompanijai užtenka, kad klientas turėtų pakankamai pinigų vienai iš šių išskaitų padengti. Dažniausiai - tai išskaita draudimo avarijos atveju, kadangi statistiškai avarijos nutinka kur kas dažniau nei automobilio vagystės.

Dėl nuomos kompanijos. Jau ne vienam klientui per mūsų svetainę teko nuomotis automobilį šioje kompanijoje, ir blogų atsiliepimų neturėjome, tuo tarpu gerų - buvo. Tai, žinoma ne rodiklis, kaip, beje, ne rodiklis yra ir visi kiti atsiliepimai internete, kur, tarp kitko, yra linksniuojamos ir visos be išimties tarptautinės kompanijos. Brokeriai neatskleidžia kompanijų pavadinimo (mūsų manymu, visai be reikalo), kol užsakymas nėra patvirtinamas. Taip yra dėl to, kad, jų teigimu, visos firmos su kuriomis bendradarbiauja, yra patikimos, o užsakymo metu labiau akcentuojama kaina ir nuomos sąlygos.

Dėl automobilio. Nei brokeris, nei jokios nuomos kompanijos negarantuoja automobilio modelio. Užsakoma automobilio klasė (Jūsų atveju - kompaktinis automobilis) su nurodyta komplektacija. Sistemoje pateikti automobiliai - tipiniai tos klasės pavyzdžiai, ne daugiau. Tam ir yra prierašas - "ar panašus". Na, bet jei jau paskaitėte kitus klausimus-atsakymus šia tema, tuomet tikriausiai tai jau išsiaiškinote.

Dėl nuomos sąlygų. Svarbu ne tai, kas yra bendrose nuomos kompanijos sąlygose, o tai, kas parašyta Jūsų pasirinkto automobilio nuomos sąlygose ir vaučeryje. Brokeriai sutaria ypatingas sąlygas savo klientams ir jas garantuoja, todėl jeigu vaučeryje nurodyta neribotas kilometražas, vadinasi jis bus neribojamas, jei vaučeryje nurodyta kuro politika pilnas-pilnas, tokia ji ir bus Jūsų nuomai, nepriklausomai nuo tų sąlygų, kurias nuomos kompanija taiko kitiems savo klientams. Dėl dujų... Nuomos kompanijos Europoje nenuomoja automobilių su dujine įranga. Terminas gas automobilių nuomoje naudojamas kaip benzinas - tai žodžio gasoline trumpinys.

Dėl užsakymo pakeitimo. Jums nereikia prarasti 25 EUR. Atsiųskite mums el. paštu savo užsakymo numerį. Mes išsiaiškinsime pas brokerį, kokios kainos Jūsų laikotarpiui yra kitose nuomos kompanijose ir Jums parekomenduosime, į ką geriau būtų pakeisti šį užsakymą. Viską suderinę, padarysime pakeitimą - tai nieko nekainuoja. Jūsų jau sumokėta suma bus užskaityta naujajam užsakymui.

Danas   2011-09-21, 13:49

Nuomavausi mašiną iš intantcars Ispanijoje 09-02 iki 09-11. Nuomotojas buvo Centauro Rent a Car. Car Trawler Reservation Number ES289260240, Car rental agent Confirmation Number R11-225923. Už pilną kuro baką nuomoj iškaičiavo dar 67 EUR, kai mašinos bakas 45L, o kuro kaina ~1,29EUR, kas sudaro tik 58 EUR, gal galima susigrąžinti skirtumą?

A.Chocianas:

Pagal nuomos sąlygas, už baką kuro Centauro nuskaičiuoja nuomos pradžioje. Įkainius, pagal kuriuos paskaičiuojama kuro kaina, nustato pati nuomos kompanija ir todėl ne nuostabu, kad šie įkainiai yra kiek didesni, nei degalinėse. Ekonominės klasės automobiliams visos nuomos kompanijos Ispanijoje, imančios apmokėjimą už kurą iš anksto, taiko 60-75 EUR mokestį. Jūsų atveju tai nebuvo išimtis. Deja, kainų skirtumas tokiais atvejais nėra kompensuojamas.

Milda   2010-09-08, 16:44

Norėjau pasiteirauti dėl naujai įvestos kuro politikos. Nuomuojantis mašina ilgesniam nei 4 d. laikotarpiui, kiek suprantu, būsiu priversta apmokėti kuro mokestį pasiimant mašiną ir atiduoti kažkaip tai su tuščiu baku. Kiek teko girdėti, kad kuro mokestis yra paskaičiuojamas viršijant proto ribas, t.y. jei 1l kuro degalinėje kainuoja 0,65 Eur, tai jie už 1l ima 1,30 Eur? Ar galima kaip nors sužinoti kiek tam tikrai pasirinktai išsinuomuoti mašinai kainuotų pilnas bakas kuro, dar prieš padarant tos mašinos rezervaciją?

A.Chocianas:

Negalima sakyti, kad tai naujai įvesta kuro politika. "Paimamas pilnas-grąžinamas tuščias" tėra dar vienas būdas kontroliuoti kuro sąnaudas, kuris yra taikomas kai kurių (ne visų) nuomos kompanijų. Naudodamos šią politiką nuomos kompanijos laimi tai, kad klientai visuomet grąžina automobilį su kažkokiu (kad ir labai mažu) kuro likučiu, nors nuomos pradžioje sumoka už pilną baką. Nuomojantis kompaktinės klasės automobilį yra imamas apie 60-65 EUR mokestis. Paskaičiuokite patys, 50 ltr. x 1,17 EUR (tokia vidutinė benzino kaina buvo Ispanijoje š.m. rugpjūčio mėn. pagal Drive Alive!) = 58,50 EUR.

Kur kas didesnis kainų skirtumas būna tuomet, kai bake trūksta kuro, nors jis turi būti grąžintas pilnas. Tuomet į kainą jau yra įskaičiuojamas kuro užpylimo mokestis, ir litro kaina gaunasi vos ne dvigubai didesnė nei degalinėje.

Monika   2010-02-19, 9:30

Ar tikrai galėsime paimti automobilį Gironos oro uoste (kaip užsakėme), ar reikės dar kur nors važiuoti jo pasiimti? Noriu pasitikslinti, ar tikrai grąžinti automobilį galima tuščiu baku (taip skelbia informacija "kainos paaiškinime")?

A.Chocianas:

Visos nuomos kompanijos Gironos oro uoste yra išsidėsčiusios atvykimo salėje. Jei Jūsų nuomos kompanija bus kitoje oro uosto vietoje, tuomet vaučeryje nurodyta, kaip ją surasti.

Kuras: paimamas pilnas, grąžinamas tuščias. Šiuo atveju kuro bakas nėra įskaičiuotas į kainą. Tai reiškia, kad už kuro baką reikia sumokėti papildomai nuomos pradžioje ir grąžinti automobilį reikia tuščiu baku. Svarbu žinoti, kad pinigai, sumokėti už kurą nuomos pradžioje, nėra kompensuojami, jei automobilis grąžinamas ne tuščiu baku. Geresnis variantas visuomet yra paėmimas pilnu baku ir grąžinimas pilnu baku.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška