Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 59.  Puslapis 1 iš 12.
Guoda   2016-05-23, 23:20

Sveiki, klausimas apie vairuotojo patirtį, reikalingą nuomojantis automobilį.
Prieš nepilnus metus išlaikiau teises Vokietijoje, o dabar norėčiau Rygos oro uoste kelionei Lietuvoje išsinuomoti automobilį. Ar tai yra įmanoma neturint metų patirties? Iš anksto dėkoju, Guoda.

A.Chocianas:

Ne, tikrai nėra galimybės išsinuomoti automobilį, turint mažesnę nei 1 metų patirtį.

Gediminas   2016-05-10, 5:41

Sveiki! norėjau pasitikslinti dėl papildomų vairuotojų. Jei nuomosimės auto savaitę laiko (Kos, Graikija), ar draudimas galios, jei vairuos kitas asmuo. Nes galimas toks dalykas, kad norėsiu pailsėti nuo vairavimo:) Ačiū.

A.Chocianas:

Visi draudimai galios ir kitam asmeniui, bet tik su sąlyga, kad jis bus įtrauktas į nuomos sutartį, kas, žinoma, kainuoja papildomai (žr. Svarbi informacija-> Vairuotojas -> Papildomas vairuotojas).

Lina   2016-02-29, 11:57

Laba diena, ar norint vairuoti Turkijoje reikalingas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas? Kur galima rasti šalių sąrašą, kuriose galioja/negalioja teisės, išduotos Europos Sąjungoje? Ačiū.

A.Chocianas:

Ne, Turkijoje tarptautinio pažymėjimo nereikia, o tokio sąrašo, deja, nėra.

Alvydas   2015-08-29, 19:13

Sveiki, vykstame spalio mėn. į Japoniją, žadėjome nuomotis automobilį, tačiau pažįstami sakė, kad negalioja europinis pažymėjimas, kaip yra iš tiesų. Laukiu atsakymo, iš anksto dėkoju.

A.Chocianas:

Taip, nuomai Japonijoje reikalingas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas (TVP), kuris iš esmės yra vairuotojo teisių vertimas į kitas kalbas (tame tarpe ir į japonų). Deja, Lietuvoje niekas tokio neišduoda, todėl galima nebent internetu (idl-iaa.com arba www.international-license.com) įsigyti neoficialų tarptautinį vairuotojo dokumentą, kuris yra TVP atitikmuo, tačiau išduodamas neoficialios institucijos.

Ričardas   2015-07-23, 7:57

Sveiki. Planuojame rezervuoti automobilį, tačiau dar yra likę porą klausimų. Prie nuomos sąlygų yra parašyta, kad būtina pateikti sąskaitą už komunalines paslaugas ir banko sąskaitos ataskaitą (kas turi matytis ataskaitoje?). Ar tai yra būtina ? Taip pat, visi dokumentai (ID, pasas, vairuotojo pažymėjimas) turi tiesiog galioti ir jokių kitų apribojimų nėra ? ( apart 1metų stažo). Ačiū.

A.Chocianas:

Kai kurios nuomos kompanijos, ypač Jungtinėje Karalystėje (kai kurios dabar jau ir Italijoje), yra įtraukusios į sąlygas reikalavimą pateikti dokumentą, įrodantį nuomininko gyvenamąjį adresą. Tai susiję su mokesčių už baudas surinkimu. Tokiu dokumentu gali būti nuomininko vardu išrašyta sąskaita už komunalines paslaugas (pvz., vandenį ar šildymą). Praktikoje šio dokumento retai kada prireikia, tačiau jei jau pasirinkote nuomą kompanijoje, kuri tokį reikalavimą yra įrašiusi į savo nuomos sąlygas, nepatingėkite pasidaryti ir nuomos metu turėti tokio dokumento kopiją. Kaip jau minėjau, dokumente turi matytis nuomininko vardas ir namų adresas.

Dėl kitų dokumentų (ID kortelės ir vairuotojo pažymėjimo) jokių apribojimų nėra, išskyrus tai, kad jie visi turi būti originalai (ne atšviestos kopijos) ir galioti nuomos metu. Vairuotojo stažas turi būti ne mažesnis, nei reikalaujama nuomos sąlygose, o kreditinė kortelė turi būti pagrindinio vairuotojo vardu ir joje privalo būti pakankamai lėšų užstatui rezervuoti.

Pateikite savo klausimą

Prieš pateikdami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška