Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 61.  Puslapis 2 iš 13.
Alvydas   2015-08-29, 19:13

Sveiki, vykstame spalio mėn. į Japoniją, žadėjome nuomotis automobilį, tačiau pažįstami sakė, kad negalioja europinis pažymėjimas, kaip yra iš tiesų. Laukiu atsakymo, iš anksto dėkoju.

A.Chocianas:

Taip, nuomai Japonijoje reikalingas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas (TVP), kuris iš esmės yra vairuotojo teisių vertimas į kitas kalbas (tame tarpe ir į japonų). Deja, Lietuvoje niekas tokio neišduoda, todėl galima nebent internetu (idl-iaa.com) įsigyti neoficialų tarptautinį vairuotojo dokumentą, kuris yra TVP atitikmuo, tačiau išduodamas neoficialios institucijos.

Ričardas   2015-07-23, 7:57

Sveiki. Planuojame rezervuoti automobilį, tačiau dar yra likę porą klausimų. Prie nuomos sąlygų yra parašyta, kad būtina pateikti sąskaitą už komunalines paslaugas ir banko sąskaitos ataskaitą (kas turi matytis ataskaitoje?). Ar tai yra būtina ? Taip pat, visi dokumentai (ID, pasas, vairuotojo pažymėjimas) turi tiesiog galioti ir jokių kitų apribojimų nėra ? ( apart 1metų stažo). Ačiū.

A.Chocianas:

Kai kurios nuomos kompanijos, ypač Jungtinėje Karalystėje (kai kurios dabar jau ir Italijoje), yra įtraukusios į sąlygas reikalavimą pateikti dokumentą, įrodantį nuomininko gyvenamąjį adresą. Tai susiję su mokesčių už baudas surinkimu. Tokiu dokumentu gali būti nuomininko vardu išrašyta sąskaita už komunalines paslaugas (pvz., vandenį ar šildymą). Praktikoje šio dokumento retai kada prireikia, tačiau jei jau pasirinkote nuomą kompanijoje, kuri tokį reikalavimą yra įrašiusi į savo nuomos sąlygas, nepatingėkite pasidaryti ir nuomos metu turėti tokio dokumento kopiją. Kaip jau minėjau, dokumente turi matytis nuomininko vardas ir namų adresas.

Dėl kitų dokumentų (ID kortelės ir vairuotojo pažymėjimo) jokių apribojimų nėra, išskyrus tai, kad jie visi turi būti originalai (ne atšviestos kopijos) ir galioti nuomos metu. Vairuotojo stažas turi būti ne mažesnis, nei reikalaujama nuomos sąlygose, o kreditinė kortelė turi būti pagrindinio vairuotojo vardu ir joje privalo būti pakankamai lėšų užstatui rezervuoti.

Dangira   2015-06-28, 14:24

Sveiki, ar Kipre automobilį išsinuomoti gali negirdintis asmuo? Vairavimo stažas šeši metai. Nuomos kompanijos pavadinimas "DriveCyprus".

A.Chocianas:

Jei šis asmuo turi kreditinę kortelę ir vairuotojo pažymėjimą, išduotą ne mažiau kaip prieš 3 metus, jo negalia nėra kliūtis, išsinuomoti automobilį.

Eglė   2015-06-25, 22:10

Esu 20 metų, vairavimo stažas 1 metai ir mėnuo. Ar būtų įmanoma išsinuomoti automobilį Turkijoje, Alanijoje? Rašoma, kad galima nuo 21 metų, bet gal yra kompanijų, kuriose šis amžiaus limitas nereikalaujamas?

A.Chocianas:

Deja, ne - tokių nėra.

Dariuš   2015-06-18, 19:57

Sveiki, vykstu į Siciliją ir skaitau įmonių nuomos sutartis ir užkliuvo du esminiai klausimai:
1) dokumentai (pasas ir vairuotojo pažymėjimas) turi galioti 1 metus. Tai iki jų pabaigos gali likti metai ar nuo išdavimo datos turi praeiti metai? Beje, jeigu pase ir vairuotojo pažymėjime skiriasi vardas ir pavardė (kelios raidės) tai bus problema?

2) Apdraudžiant papildomai fančize (kažkiek ten tų eurų) pinigai kotelėje nėra užšaldomi kaip užstatas?

A.Chocianas:

1) Nuomos kompanijoms svarbus vairavimo stažas, o ne iki kada galioja dokumentas. Taigi svarbu, kad Jūsų vairavimo stažas būtų ne mažiau kaip metai. Dėl kelių raidžių (ypač lietuviškų) skirtumo dokumentuose problemų neturi kilti.
2) Pinigai kortelėje šaldomi visada. Jei pirksite kompensuojamąjį frančizės draudimą internetu (nesvarbu kur), bus šaldomas standartinis užstatas. Jei pirksite papildomą draudimą nuomos kompanijoje pasiimdamas automobilį, užstatas bus mažesnis, tačiau jis vis tiek bus.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška