Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 61.  Puslapis 5 iš 13.
Andrius   2015-02-16, 22:01

Sveiki, kokiomis sąlygomis, turint Lietuvos vairuotojo pažymėjimą, galima būtų išnuomuoti ir vairuoti automobili Dubajuje?

A.Chocianas:

Nuomojantis automobilį JAE būtinas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas, lietuviškas ten nepripažįstamas. Kadangi jokia institucija Lietuvoje neišduoda savo piliečiams oficialaus tarptautinio pažymėjimo, vienintelis būdas - tai įsigyti neoficialų vairuotojo pažymėjimo vertimą iš International Automobile Assosiation (IAA) - nevalstybinės organizacijos, esančios JAV. Praktika rodo, kad šis vertimas (kartu su lietuviškomis teisėmis) JAE tinka.

Deividas   2015-01-15, 19:01

Sveiki, norėčiau pasidomėti. Planuoju nuomotis automobilį 2015-07 mėn. mano vairuotojo pažymėjimas galioja iki 2016-03 mėn. ar galiotų man jis. Kelionė į Fuerteventūrą. Dėkui.

A.Chocianas:

Taip, galios. Nesvarbu, iki kada pažymėjimas galioja, o svarbu tai, kad jis būtų išduotas ne vėliau kaip prieš metus, kitaip sakant, turite turėti bent 1 metų stažą.

Tomas   2014-12-15, 11:55

Sveiki, išsinuomojus atomobilį Tenerifėje, kas, kam ir kada atsako, jei jį vairuoja kitas, sutartyje neįrašytas asmuo, turintis per mažą vairavimo stažą tam automobiliui išsinuomuoti savarankiškai (mažiau nei 1 metai). Pvz. ar problemos kils tik įvykus autoįvykiui, ar tiesiog paprasčiausiai sustabdžius policijai ir patikrinus nuomos dokumentus? Ačiū.

A.Chocianas:

Už išsinuomotą automobilį atsako asmuo, kurio vardu jis išnuomotas. Niekas nelakstys paskui Jus ir netikrins, kas vairuoja automobilį jam išvažiavus iš aikštelės. Policija irgi vargu ar gilinsis. Tačiau kažkaip išaiškėjus, kad automobilį vairuoja žmogus neįtrauktas į nuomos sutartį, o tuo labiau net neturintis tam teisės, nes neatitinka keliamų reikalavimų, pagrindiniam nuomininkui gresia nemažos baudos, gali būti atimtas ir automobilis (be jokių kompensacijų, žinoma). Na, o avarijos atveju pagrindiniam nuomininkui tektų padengti VISĄ žalą, kadangi JOKS draudimas NEGALIOTŲ. 1) - tai grubus nuomos sutarties pažeidimas, 2) - nerekomenduojame nei to daryti, nei, apskritai, svarstyti tokios galimybės.

Rolandas   2014-11-13, 11:26

Sveiki, nuomosiu auto Romoje ir, likus iki nuomos pabaigos mėnesiui, baigiasi mano teisių (naujo pavyzdžio) galiojimo pabaiga. Ar neturėsiu problemų dėl to, ar vis tik geriau pasikeisti.

A.Chocianas:

Vairuotojo pažymėjimas turi galioti nuomos metu, kitu atveju būtina jį pasikeisti.

Nijole   2014-10-13, 20:10

Kur galima užsisakyti tarptautines vairuotojo teises (International Driver Permit)?

A.Chocianas:

Lietuvos piliečiams niekas taptautinių teisių (International Driver Permit) neišduoda, nes niekas tuo neužsiima. Vienintelė alternatyva - internetu įsigyti neoficialų tarptautinį vairuotojo pažymėjimą iš JAV įsikūrusios Tarptautinės Automobilininkų Asociacijos. Mūsų klientai naudojosi šiuo pažymėjimu nuomodamiesi automobilį Dubajuje ir ten jis buvo priimtas, tačiau jokių garantijų dėl jo tinkamumo duoti negalime.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška