Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 61.  Puslapis 7 iš 13.
Liuda   2013-08-19, 13:12

Laba diena, norėsiu nuomuotis auto Baltarusijoje, ar galios ten mano vairuotojo pažymėjimas, išduotas 1997 m. (Lietuvoje pripažintas galiojančiu iki 2017 m.), ar neturėsiu problemų?

A.Chocianas:

Jei planuojate nuomotis automobilį užsienyje, rekomenduojame pasikeisti senajį laminuotą vairuotojo pažymėjimą į naują.

Sigute   2013-06-29, 18:05

Kreditinę kortelę turiu aš, automobilį pasiimti galiu aš, bet norėčiau, kad vairuotų vyras, jis labiau patyręs vairuotojas. Mokėti už papildomą vairuotoją nesinori. Ar galės mašiną vairuoti vyras be papildomo vairuotojo mokesčio?

A.Chocianas:

Automobilį užsakinėkite žmogaus, turinčio kreditinę kortelę, vardu, kitaip rizikuojate negauti mašinos. Net jei nuvykę į vietą nuspręsite pakeisti pagrindinį vairuotoją, pasitaiko, kad nuomos kompanija jau nebegali to padaryti savo sistemoje. Jei planuojate, kad automobilį vairuos antras žmogus, būtinai turite jį įrašyti į nuomos sutartį (ir, žinoma, už tai susimokėti). Kitu atveju, atsitikus avarijai, kurios metu už vairo bus žmogus, neįtrauktas į nuomos sutartį, tikrai pasigailėsite sutaupę mokestį už antrą vairuotoją - jokie draudimai negalios, o Jūs turėsite atlyginti visą padarytą žalą 100%.

Egidija   2013-06-15, 11:41

Ar galiu Lietuvoje vairuoti mašiną su pažymėjimu, išduotu Izraelyje?

A.Chocianas:

Lietuvoje problemų su Izraelio vairuotojo pažymėjimu kilti neturėtų, visgi rekomenduojame papildomai įsigyti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

Raimondas   2013-06-04, 15:53

Sveiki, aš jau atskridęs į Lietuvą ir norėčiau išsinuomoti mašiną. Mano Anglijos teisės dar nėra nei metų kaip išduotos. O aš esu 1985 m. gimimo. Ar būtų galima užsisakyti be skrydžio numerio, nes aš jau esu lt?

A.Chocianas:

Užsisakant automobilį, skryžio numerio galima ir nenurodyti, jei mašiną į oro uostą atvykstate pasiimti iš miesto. Tačiau problema yra kita - daugelis nuomos kompanijų Lietuvoje reikalauja 2 metų vairavimo stažo, kai kurios - bent 1 metų (žr. Nuomos sąlygos -> Vairuotojo pažymėjimas), o tai reiškia, kad vargu ar kuri nors nuomos kompanija išnuomos Jums automobilį su teisėmis, kurios išduotos vos prieš nepilnus metus.

Darius   2013-05-21, 0:09

Sveiki, turiu klausimą dėl vairuotojo pažymėjimo. Nuomosiu automobilį JAV 2013-07-01 - 08-01 laikotarpiui, o mano vairuotojo pažymėjimas galioja iki 2014-07-20. Ar nekiltų dėl to problemų? Taip išeina, kad sudarant sutartį turiu kiek daugiau nei metus galiojantį pažymėjimą, tačiau atiduodant automobilį 08-01. mano teisėms belikę galioti ~11 mėnesių. Ar man reikėtų suskubti pasidaryti naują pažymėjimą, kadangi kolegos (keliaujam dviese) vairuotojo teisės turbūt niekuo nepadės, nes aš esu pagrindinis vairuotojas/nuomininkas ir kreditines kortelės savininkas.
Ir dar, ar auto nuomojantis internetu reikės vairuotojo pažymėjimo duomenų, pvz, galiojimo datos ir pan., ar teises reikia tik parodyti pasiimant automobilį?(Auto dar nesu nuomojęs). Ačiū, labai lauksiu atsakymo!

A.Chocianas:

Visai nesvarbu, kada baigia galioti Jūsų vairuotojo pažymėjimas. Svarbu, kad jis galiotų nuomos metu ir nuo jo išdavimo datos būtų praėję ne mažiau kaip metai. Kitaip sakant, reikalavimas yra vairavimo stažui, o ne vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikui. Užsisakant automobilį internetu, nereikia pateikti vairuotojo pažymėjimo duomenų, visa dokumentacija tvarkoma forminant nuomos sutartį jau nuvykus į vietą.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška