Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 61.  Puslapis 8 iš 13.
Julius   2013-01-24, 12:33

Sveiki, noriu pasidomėti automobilio nuomos sąlygomis Portugalijoje - ar įmanoma, kad kreditinė kortelė būtų ne vairuotojo vardu, bet vairuotojo sūnaus? Dėkui.

A.Chocianas:

Nuomos kompanijos, ypač tarptautinės, Portugalijoje griežtai reikalauja, kad kreditinė kortelė būtų tik vairuotojo vardu. Vietinės kompanijos priima ir keleivio kortelę, bet su sąlyga, kad kortelės turėtojas dalyvaus pasiimant automobilį ir kad pačioje nuomos kompanijoje papildomai pirksite draudimą, sumažinantį atskomybę (frančizę) avarijos ir vagystės atveju iki nulio (šio draudimo kainos svyruoja, priklausomai nuo nuomos kompanijos). Prieš užsakant automobilį, reikėtų susisiekti su nuomotoju ir pasitikslinti, ar jam tikrai tinka ne vairuotojo kortelė. Tai galime padaryti ir mes, jei planuojate rezervuoti automobilį per mūsų svetainėje įdiegtą CarTrawler sistemą. Tokiu atveju el. paštu atsiųskite pasirinktą variantą (su nuomos vieta, datomis, laikais ir pasirinktu automobiliu).

Visos kompanijos (įskaitant ir tarptautines) šį klausimą sprendžia taip, kad kortelės turėtojas forminamas pagrindiniu vairuotoju (jis privalo turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą), o kiti asmenys, norintys vairuoti automobilį, forminami, kaip papildomi vairuotojai. Tai, žinoma, taip pat kainuoja papildomai.

Virginija   2013-01-10, 18:42

Sveiki, noriu paklausti, ar JAE galima išsinuomoti automobilį su LR vairuotojo pažymėjimu? Vienur rašo, kad niekas neišnuomos, o kiti rašo, jog išsinuomojo be problemų ir važinėjo ne sykį... Kaip yra iš tikrųjų? Jei negalima, tai kokių teisių reikia ir kur jas gauti? Ačiū.

A.Chocianas:

1. Mes išsiuntinėjome užklausas į kelias nuomos kompanijas Dubajuje - Hertz, Dollar ir Alamo - su LR vairuotojo pažymėjimo pavyzdžiu ir iš visų gavome vienodą atsakymą, kad šios teisės JAE negalioja be tarptautinio vairuotojo pažymėjimo. Tarptautinis vairuotojo pažymėjimas (angl. International Driving Permit - IDP) - tai oficialiai pripažintas nacionalinių vairuotojo teisių vertimas į 8 kalbas, tarp jų ir į arabų kalbą, ir galioja tik vienerius metus nuo išdavimo datos. Šiaip, jis turi būti išduodamas įgaliotos institucijos toje šalyje, kur yra išduotas pats vairuotojo pažymėjimas (pvz. Jungtinėje Karalystėje - tai jų Automobilininkų Asosciacija), tačiau Lietuvoje tokios institucijos nėra. Yra kelionių agentūrų, kurios už įvairų mokestį (nuo 280 Lt iki 630 Lt) siūlo analogišką pažymėjimą - International Driver's Licence - IDL, kurį už 35 USD "padaro" taip vadinama Tarptautinė Automobilininkų Asociacija, įsikūrusi JAV ir turinti ofisą Rusijoje. Problema ta, kad šį organizacija, panašu, neužsiima niekuo daugiau, tik štampuoja pažymėjimų vertimus, kurių teisinis galiojimas yra labai abejotinas, nes JAV IDP gali išdavinėti tik dvi organizacijos ir pastarosios tarp jų nėra (žr. Vikipedijos nuorodą, skyrelį Fraudulent IDP).

Taigi, kaip nebūtų gaila, turime pripažinti - šiuo metu mes nežinome, kaip Lietuvos piliečiai gali gauti teisiškai galiojantį Tarptautinį vairuotojo pažymėjimą, kurio reikalauja nuomos kompanijos JAE.

Rimvydas   2012-09-29, 17:35

Sveiki. Aš ir mano sužadėtinė skrendam į Portugaliją Faro miestą. Norėtume išsinuomoti automobilį, ji vairuotų automobilį - jai 27 metai, bet jūsų puslapyje perskaičiau kad vairuotojas būtinai turi turėti kreditinę kortelę, o ji jos neturi ir negali turėti. Bet aš turiu kreditinę kortelę, tik aš nevairuoju automobilio. Aš apmokėsiu užsakymą ir pasiimant automobilį būsiu kartu su ja ir galėsiu pateikti savo kreditinę kortelę nuomos punkte. Ar būtų įmanomas toks variantas? Kodėl teiraujuosi, nes pavasarį buvome Tenerifėje ir jokių problemų nuomos punkte nekilo dėl to, kad vairavo ji, o aš apmokėjau ir pateikiau savo kreditinę kortelę. Lauksiu atsakymo. Ačiū.

A.Chocianas:

Kai kuriose nuomos kompanijose tai nėra problema, tačiau dauguma griežtai reikalauja, kad vairuotojas pateiktų savo kreditinę kortelę. Todėl brokeriai užsakymo sąlygose tai akcentuoja vien tam, kad išvengti galimų nesusipratimų atsiimant automobilį.

Jei planuojate automobilį užsisakyti per mūsų svetainę, atsiųskite el. paštu tikslias nuomos datas ir laikus bei išsirinktą automobilį (neužmirškite nurodyti sistemoje pateiktą nuomos kainą). Turėdami šią informaciją, mes iš anksto galėsime išsiaiškinti, ar nuomojantis šį konkretų automobilį, nekils problemų dėl to, kad kortelė bus ne vairuotojo, o keleivio.

Elvis   2012-07-19, 16:33

Sveiki dar kartą, klausimas apie ALAMO aiškus, kitas klausimas, nuomojantis auto vietoje ar griežtai žiūrima į 2 metų vairuotojo pažymėjimo galiojimo terminą. Ir ar gali vairuotojas būti vienas, o kreditinės savininkas - kitas asmuo? Nes atostogos jau kitą savaitę:/ Į kurias firmas geriau kreiptis Barselonoje?

Dėkui už patarimus ir atsakymus.

A.Chocianas:

Ispanijoje daugelis nuomos kompanijų reikalauja, kad vairuotojas turėtų bent 1 metų vairavimo stažą. Turint mažesnį vairavimo stažą, išsinuomoti automobilį galimybės, praktiškai, nėra. Kai kurios nuomos kompanijos Ispanijoje apmokėjimui priima keleivio kreditinę kortelę, bet tai greičiau išimtis, o ne taisyklė.

Elvis   2012-07-19, 15:51

Sveiki, sumokėjau avansą už automobilį ir tik po to pamačiau, kad mano vairuotojo pažymėjimas galioja nepilnus metus, kur yra reikalavimas, kad jis galiotų mažiausiai 2 metus. Ar į tai bus atsižvelgta ir ar gausiu automobilį? Antras klausimas, jei kreditinėje nėra pakankamai pinigų, kad užšaldyti tą sumą ar galima susimokėti pildomą draudimą tam, kad nereikėtų nieko šaldyti? Nuomos kompanija Alamo, nuomojama Ispanijoje, Barselona.

A.Chocianas:

Jei sąlygose nurodytas vairavimo stažas 2 metai, o Jūsų stažas yra mažesnis, automobilio Jums tikrai neduos, todėl siūlytume atšaukti savo užsakymą. Dėl užstato - Alamo Ispanijoje šaldo 150-300 EUR užstatą nepriklausomai nuo to, perkamas papildomas draudimas, ar ne.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška