Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 61.  Puslapis 9 iš 13.
Tomas   2012-06-28, 21:50

Sveiki, ar galima automobilį rezervuotis per CarTrawler vieno asmens vardu, o vietoje pasiimant automobilį pakeisti vairuotojo vardą? Taip pat, jei vienoje kreditinėje neužtenka lėšų frančizės rezervui, ar galima likutį rezervuoti pvz., iš kito asmens kreditinės? Planuojama kelione Roma Ciampino - Trapani; 10d, Ford Fiesta.

A.Chocianas:

Vairuotojo pakeitimas vietoje dažniausiai būna problematiškas, todėl iš anksto automobilį rezervuokite reikiamu vardu. Užstatas šaldomas tik vienoje kortelėje. Ji turi būti išduota pagrindinio vairuotojo vardu. Jei kortelėje neužteks lėšų užstatui, automobilio negausite netgi ir tuo atveju, jei turėsite išankstinį pilnai apmokėtą užsakymą. Susiklosčius tokiai situacijai, pinigai, sumokėti už nuomą užsakymo metu nebus grąžinti, kadangi privalote pasirūpinti, jog Jūsų kortelėje būtų pakankamai pinigų užstatui rezervuoti.

Juozas   2012-05-07, 16:39

Sveiki! Išsinuomavome per Budget Rent-a-Car miniveną dešimčiai dienų Italijoje.
Dabar jie nurodė, kad be kitų reikalingų dokumentų (vairuotojo pažymėjimo, paso) ir kreditinės kortelės dar reikia atsivežti "Proof of address". Gal žinote, kokia forma ta pažyma pateikiama? Nuoširdžiai dėkoju už paaiškinimą!

A.Chocianas:

Ši praktika yra labiau paplitusi Jungtinėje Karalystėje, kur dauguma nuomos kompanijų jau kurį laiką reikalauja dokumento, patvirtinančio vairuotojo gyvenamąją vietą. Viena iš priežasčių - neapmokėtos baudos už kelių eismo taisyklių pažeidimus. Nuomos kompanijos pranešimus apie pažeistas taisykles gauna klientui jau išvykus. Atitinkamoms institucijoms jos privalo suteikti kliento, pažeidusio taisykles, kontaktinius duomenis, o šios pareikalavimą apmokėti baudą išsiunčia nuomos sutartyje nurodytu adresu. Praktika rodo, kad daugeliu atveju klientai pareiškia, jog laiško negavo ir tokiu būdu daugybė baudų lieka neapmokėtos. Kad išvengti sąmoningo išsisukinėjimo nuo atsakomybės, Didžiojoje Britanijoje jau anksčiau buvo pradėta reikalauti dokumento, įrodančio nuomininko gyvenamąją vietą, o su laiku tai, matyt, paplis ir kitose šalyse, nors kad to būtų reikalaujama Italijoje, susiduriame pirmą kartą.

Nėra kažkokios konkrečios tokio dokumento formos. Tai gali būti pastarojo mėnesio apmokėta sąskaita už komunalines paslaugas ar elektrą, kurioje būtų matyti, kad pinigus sumokėjo nuomininkas ir būtent už tą adresą, kuris automobilio nuomos metu deklaruojamas, kaip gyvenamoji vieta.

Nerijus   2011-12-07, 8:03

Sveiki! Žinau, kad norint išsinuomot automobilį, reikalinga kreditinė kortelė. Ar yra kokių kliūčių išsinuomot, jei jos neturiu ir teturiu galiojančią Visa Electron? Ir tiesa, kurį laiką gyvenau UK ir Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą pasikeičiau į UK galiojančią vairuotojo kortelę su foto, apie kokį dar dokumento priedą buvo rašoma?

A.Chocianas:

Be klasikinės kreditinės kortelės nuomos kompanija automobilio Jums neduos. Visa Electron nuomai netinka, nes ji yra ir debetinė, ir elektroninė. Elektroninės kortelės, net ir kreditinės, niekuo nesiskiria nuo grynųjų pinigų, kadangi norint nuskaičiuoti nuo jos lėšas, reikia ją faktiškai perbraukti per nuskaitymo aparatą. Tai daryti nebūtina nuskaitant pinigus nuo klasikinės kortelės. Būtent todėl tik jos ir yra naudojamos užstatui šaldyti ir būtent todėl nuomos kompanijos nepriima elektroninių kortelių.

Jungtinėje Karalystėje, išduodant vairuotojo pažymėjimą, yra pridedamas popierinis priedas - Counterpart Driving Licence, kurį nuomos metu būtina pateikti kartu su plastikiniu vairuotojo pažymėjimu.

Jonas   2011-08-28, 20:09

Sveiki, ar nuomojantis automobilį Prancūzijoje bus taikomas jauno vairuotojo mokestis, jei man jau suėjo 25 metai? Ar galima rasti nuomos kompaniją, kuri tokiam amžiui papildomo mokesčio netaiko?

A.Chocianas:

Peržiūrėkite visus pasiūlymus. Dauguma kompanijų nuo 25 metų jau nebetaiko jauno vairuotojo mokesčio, nors gal jų nuomos kainos nėra pačios mažiausios. Informaciją apie reikalavimus vairuotojo amžiui rasite nuomos sąlygose, žr. Svarbi informacija -> Vairuotojas -> Vairuotojo amžius.

Darius   2011-07-26, 14:10

Sveiki, ar galios lietuviškas vairuotojo pažymėjimas Bosnijoje-Hercegovinoje ir Juodkalnijoje?

A.Chocianas:

Nors šios šalys ir nėra ES narės, lietuviškas vairuotojo pažymėjimas jose turėtų galioti. Norint gauti oficialų atsakymą, reikėtų kreiptis į šių šalių atstovybes.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška