Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 63.  Puslapis 9 iš 13.
Rimvydas   2012-09-29, 17:35

Sveiki. Aš ir mano sužadėtinė skrendam į Portugaliją Faro miestą. Norėtume išsinuomoti automobilį, ji vairuotų automobilį - jai 27 metai, bet jūsų puslapyje perskaičiau kad vairuotojas būtinai turi turėti kreditinę kortelę, o ji jos neturi ir negali turėti. Bet aš turiu kreditinę kortelę, tik aš nevairuoju automobilio. Aš apmokėsiu užsakymą ir pasiimant automobilį būsiu kartu su ja ir galėsiu pateikti savo kreditinę kortelę nuomos punkte. Ar būtų įmanomas toks variantas? Kodėl teiraujuosi, nes pavasarį buvome Tenerifėje ir jokių problemų nuomos punkte nekilo dėl to, kad vairavo ji, o aš apmokėjau ir pateikiau savo kreditinę kortelę. Lauksiu atsakymo. Ačiū.

A.Chocianas:

Kai kuriose nuomos kompanijose tai nėra problema, tačiau dauguma griežtai reikalauja, kad vairuotojas pateiktų savo kreditinę kortelę. Todėl brokeriai užsakymo sąlygose tai akcentuoja vien tam, kad išvengti galimų nesusipratimų atsiimant automobilį.

Jei planuojate automobilį užsisakyti per mūsų svetainę, atsiųskite el. paštu tikslias nuomos datas ir laikus bei išsirinktą automobilį (neužmirškite nurodyti sistemoje pateiktą nuomos kainą). Turėdami šią informaciją, mes iš anksto galėsime išsiaiškinti, ar nuomojantis šį konkretų automobilį, nekils problemų dėl to, kad kortelė bus ne vairuotojo, o keleivio.

Jevgenij   2012-09-27, 18:56

Ar galima išsinuomoti mašiną Vokietijoj su Visa Electron kortele?

A.Chocianas:

Ne, pasiimdamas automobilį vairuotojas turi pateikti jo vardu išduotą klasikinę kreditinę kortelę. Jokių elektroninių kortelių (tokia yra ir Visa Electron) nuomos kompanijos nepriima (yra išimčių, bet tikrai ne Vokietijoje).

Olga   2012-09-24, 20:34

Laba diena, neaišku dėl American Express kreditinės kortelės - ar tinka? Norint sumokėti užstatą, jos pasirinkti neleidžia. Tuomet mokėti debetine kortele? Ar nebus problemų nuvažiavus ten? Ačiū.

A.Chocianas:

Užsakant automobilį internetu, dalinį arba pilną mokėjimą (priklausomai nuo pasirinkto automobilio) nuo kortelės nuskaičiuoja brokeris - Cartrawler, kuris, deja, American Express kortelių nepriima. Tačiau atsiskaitant su brokeriu, galite pasinaudoti ir debetine kortele, jei tik Jūsų bankas leidžia ja atsiskaitinėti internetu. Tuo tarpu, kreditinė kortelė būtina jau pasiimant automobilį. Čia jos reikalauja nuomos kompanijos. Tai nebūtinai turi būti ta pati kortelė, kuria naudojotės darydami užsakymą internetu. Nuomos kompanija neturi informacijos apie tai, kokia kortele buvo užsakinėjamas automobilis.

Norime atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad ir nuomos kompanijos ne visos priima AmEx. Užsakymo sistemoje pasirinkę automobilį, įsitikinkite, kad American Express yra nuomos kompanijos priimamų kreditinių kortelių sąraše (žr. Nuomos sąlygos -> Mokėjimas).

Patikslinimas 2019-03-18: šiuo metu Cartrawler priima mokėjimus ir American Express kortelėmis.

Kristina   2012-08-13, 19:20

Sveiki, norėjau sužinoti nuomonę tokiu klausimu. Nuomavomės mašiną iš Hertz 2010 06 kelioms dienoms, rezervavo sumą, grąžinome su pilnu baku ir laiku, tačiau liepos pabaigoje gavome laišką su itališka sąskaita, kurioje buvo nurodyta visai kita suma. Pradėjom aiškintis, pasirodo, - nuskačiuota "už sugadinimą".... tik pradėjus aiškintis ir mums reikalaujant, atsiuntė dvi foto - vienoje - auto numeris, kitoje per visą foto - tik stiklas su "įskilimu"... dėl dokumentų painiojasi - siunčia tai vieną, tai kitą sąskaitą. Pinigus grąžinti atsisako. Kaip mums elgtis toliau? Ir iš viso - kokios standartinė eiga iš autonuomos, kai fiksuoja "sugadinimą", kada turi informuoti, ar nepažeidė terminų, taip vėlai informuodami ir pan... Ar mums bandyti kreiptis į banką dėl neteisėto pinigų nurašymo....? Ačiū

A.Chocianas:

Nuomos kompanija, priėmusi iš kliento automobilį, jį apžiūri ir įvertina po nuomos atsiradusius naujus apgadinimus. Jei tokių yra, iš užšaldytos užstato sumos yra išskaičiuojama žala, o sąskaita išsiunčiama paštu. Taip jau yra, kad kol suvaikšto popieriai, praeina nemažai laiko. Kur kas svarbiau, kada buvo nuskaičiuoti pinigai už žalą. Jei tai padaryta per kelias dienas po nuomos (kartais prireikia laiko žalai įvertinti), tuomet viskas atlikta teisingai.

Iš kitos pusės, įvertinkite, kiek Jūs patys apsisaugojote nuo galimų nesusipratimų? Ar pasiimdami automobilį pažymėjote nuomos sutartyje, kad stiklas įtrūkęs (jei jis buvo įtrūkęs)? Jei nebuvo - ar nuomos pabaigoje agentas pasirašė Jums, kad priėmė automobilį be apgadainimų? Susidariusioje situacijoje mums sunku patarti kažką konstruktyvaus, nes tik Jūs žinote, ar stiklas tikrai buvo įskilęs, ar ne. Jei esate tikri savo teisumu, reikalaukite įrodymų, kad apgadinimai atsirado būtent per Jūsų nuomą (ar nuotraukose yra data?), kreipkitės į banką dėl neteisėto pinigų nuskaičiavimo, nors mūsų požiūris į šias pastangas gana skeptiškas. Mūsų konsultacijų tikslas - padėti klientams nepakliūti į panašias situacijas. Vienas iš efektyviausių būdų - prieš nuomą nusipirkti papildomą frančizės draudimą, kuris padeda susigrąžinti pinigus, sumokėtus už žalą, visiškai nesileidžiant į diskusijas su nuomos kompanija apie tai, kas teisus, o kas - ne.

Paulius   2012-08-10, 13:29

Laba diena, Londone norėčiau išsinuomoti automobilį, kadangi neturiu kreditinės korteles, ar galima mokėti grynais ir kiek reikia palikti užstato. Ačiū

A.Chocianas:

Kreditinė kortelė, nuomojantis automobilį, yra būtina sąlyga. Nuomos kompanijose, su kuriomis bendradarbiauja mūsų pristatomas brokeris Cartrawler (beje, ir visi kiti brokeriai taip pat), atsiskaityti už nuomą ar palikti užstatą grynais galimybės nėra. Grynais užstatą gali imti nebent kokios nors mažos vietinės nuomos firmelės, kurių Jums teks ieškoti jau nuvykus į vietą, iš anksto užsisakyti internetu automobilio tokiomis sąlygomis nepavyks. Informacijos apie nuomos kompanijas Londone, kurios priimtų grynus pinigus, mes neturime.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška