Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
(I-V 10:00-18:00)
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 102.  Puslapis 1 iš 21.
Žydrūnas   2024-05-13, 22:09

Laba diena, ar galite paaiškinti, ką apima „Premium“ savitarnos paslaugos paketas, ar tai pilnas draudimas? Atsakymuose rašote kad pilną draudimą galima įsigyti tik vietoje. Ar užsisakęs premium paketą galiu būti ramus ar prie jo dar reiktų kažko papildomai, ačiū.

A.Chocianas:

Visi nuomos pasiūlymai yra su baziniu draudimu. Tai reiškia, kad apdrausta yra viskas, išskyrus franšizę, kuri ir yra kliento maksimali atsakomybė.

Ką daro "Premium" draudimas? Jis papildomai perdraudžia franšizę. Tai ne šiaip paslauga, tai - realus kompensuojamasis franšizės draudimas, už kurio stovi draudimo bendrovė Axa Assistance.

Šio draudimo veikimo principas:
1. Nuomojantis automobilį, esate atsakingas prieš nuomos kompaniją franšizės dydžio suma. Todėl Jūsų kredito kortelėje yra šaldomas nuomos sąlygose numatytas užstatas.
2. Žalos atveju, ją apmokate nuomos kompanijai iš savo lėšų (žinoma, franšizės ribose).
3. Po nuomos kreipiatės į Axa Assistance ir ši draudimo bendrovė Jums kompensuoja nuomos kompanijai už žalą sumokėtus pinigus.

Taigi, taip - su "Premium" draudimu visos Jūsų rizikos yra pilnai perdraustos. Turint "Premium" draudimą, vietoje jokių papildomų draudimų pirkti nebereikia. Tik dar kartą pasikartosiu, net ir turint "Premium" draudimą bus šaldomas nuomos sąlygose numatytas užstatas.

Ramūnė   2023-08-22, 18:39

Sveiki. Jei nuomojantis automobilį nėra įtraukta CDW draudimas (Kosta Rika). Ar aš galiu papildomai isigyti nuomos kompanijoje, ar reikia kažkur kitur tai padaryti.
Ačiū.

A.Chocianas:

Be CDW Jūs pilnai atsakote už automobilį visa jo verte. Iš šalies jokia draudimo bendrovė Jums šio draudimo nesuteiks. Tik pati nuomos kompanija Jums gali išnuomoti automobilį arba su CDW arba be jo.

Arūnas   2022-01-15, 9:35

Sveiki, planuojame automobilį nuomuoti Italijoje dviems savaitėms vasarą, bet tekę susidurti su nuomos kompanija Sicilijoje, kur pateikė nurodymą atlyginti automobilio apgadinimo žalą, nors ji buvo ne mūsų (gerai, kad tai turėjome darytas fotografijas, automobilio pasiėmimo metu). Norėjau paklausti ar yra toks draudimas, kuris apsaugotų nuo automobilio kėbulo pažeidimų ir kiek jis galėtų kainuoti. Ačiū už atsakymą.

A.Chocianas:

Yra keli būdai apdrausti savo atsakomybę:

1) pirkti pilną draudimo paketą pačioje nuomos kompanijoje.
Privalumas: visą atsakomybę už jūsų padarytą žalą prisiima nuomos kompanija, todėl nuomos gale dėl jokių apgadinimų jums pretenzijų neturi. Dažnai užstatas su šiuo draudimu yra mažesnis arba iš vis nešaldomas kortelėje.
Trūkumas: Tai yra brangus draudimas.

2) pirkti kompensuojamąjį franšizės draudimą
Privalumas: jis nebrangus, o jūsų aprašytu atveju, jei nebūtumėte įrodę, jog žalą padarėte ne jūs ir nuomos kompanija už ją nuskaičiuotų pnigus, draudimas jums tai kompensuotų.
Trūkumas: žalą pirmiau reikia apmokėti pačiam, o vėliau kreipiatės į draudimą dėl jos kompensavimo. Taip pat šis draudimas nemažina standartinio užstato.

Pirmas draudimas yra geras kai svarbi ne kaina, o tai, jog nereikia niekuo rūpintis, antrasis yra labiau pagrįstas ekonomiškai, bet suprantant, kad esant reikalui teks skirti papildomai laiko kreipiantis į draudimo bendrovę.

Simas   2021-06-14, 12:31

Sveiki, norime nuomuotis mašiną Maljorkoje, imtume tiesiai iš oro uosto, tačiau kyla klausimas, žiūrint sąlygas visur rašo jog priima kredito / debeto korteles ar tai tiesa, ar tikrai dabar tinka ir debeto, nes kiek pamenu anksčiau griežtai tikdavo tik kredito?

A.Chocianas:

Taip, kai kurios vietinės kompanijos, tokios kaip Goldcar ar Centauro priima ir debetines korteles, bet tik su sąlyga, kad pirksite jų papildomą draudimą. Tai reiškia, kad negalite pasinaudoti kompensuojamuoju franšizės draudimu (pvz., "premium" iš Axa Assistance), nes vietoje vis tiek privalėsite pirkti papildomą nuomos kompanijos draudimą. Be to, tai ne tos kompanijos, kurias labai rekomenduočiau :)

Nuomojantis automobilį, kreditinė kortelė visuomet suteiks didesnį pasirinkimą ir galimybes.

Artūras   2019-12-03, 14:34

Laba diena, išsinuomuojant automobilį Izraelyje yra nurodytos francižės suma ir užstato suma. Kurią sumą užsiblokuoja automobilių nuomotojas - užstato ar frančizės, ar abi kartu ? Ačiū

A.Chocianas:

Franšizė įvardija maksimalią kliento atsakomybę. Tai draudiminis terminas, apibrėžiantis, iki kokios sumos žalą dengia pats klientas.

Tuo tarpu užstatas yra piniginė operacija, išreikšta konkrečia suma, kurią nuomos kompanija šaldo kliento kortelėje jam pasiimant automobilį. Užstatas dažnai būna franšizės dydžio, bet gali būti ir didesnis ar mažesnis už franšizę, visais atvejais - tai nuomos pradžioje kortelėje rezervuojama pinigų suma.

Atminkite! Nesvarbu, koks užstatas yra šaldomas nuomos pradžioje, atsakomybė visuomet išlieka nurodytos franšizės dydžio.

Kadangi užstatas ir franšizė yra du skirtingi dalykai, jų sumuoti nereikia.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška