Automobilių nuoma. Klausimai-atsakymai

Konsultuoja Algirdas Chocianas
Auto nuoma
+370 653 86008
LT
Klausimų tema (pasirinkite):
Užduota klausimų: 467.  Puslapis 94 iš 94.
Lina   2009-01-21, 22:55

Norėčiau pasiteirauti, ar sudarant automobilio nuomos sutartį Šveicarijoje su Carhire 3000 arba Auto Europe, galioja seno pavyzdžio laminuotas vairuotojo pažymėjimas, išduotas 1997m?
Ačiū už atsakymą.

A.Chocianas:

Šiuo klausimu pasiteiravome Šveicarijos konsulate Vilniuje. Gavome atsakymą, kad jei toks pažymėjimas galioja Lietuvoje, tai turi galioti ir Šveicarijoje. Nors tai nebuvo užtikrintas atsakymas. Pasiteiravome ir Regitroje (išduodančioje vairuotojo pažymėjimus). Jie įspėjo, kad, paprastai, užsienyje vairuotojo pažymėjimai galioja apie 10 metų. Taigi 1997 išduotos teisės ten gali būti laikomos jau nebegaliojančiomis. Jau yra atvejų, kad ne tik Šveicarijoje, bet ir kitose ES šalyse, pvz. D. Britanijoje, pareigūnai kimba prie seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimo.

Gaila, bet tikslaus atsakymo į Jūsų klausimą duoti negalime. Tiktai norime paminėti, kad užsisakant per brokerį į tai atsižvelgta nebūtų, tačiau net brokeriui patvirtinus užsakymą, atsakomybė už nuomos metu nuomos kompanijai pateikiamus teisingus ir galiojančius dokumentus atsako pats nuomininkas, šiuo atveju - Jūs. Taigi, keliaujant po Europą, geriau turėti naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą.

Giedrė   2008-09-18, 10:51

Cartrawler man pateikė pasiūlymą išsinuomuoti automobilį Portugalijoje 30/09-12/10 12 dienų. Norėjau pasiteirauti, kas yra TPI draudimas ir ar ši kaina nurodyta su mokesčiais? Ar yra dar kokie papildomi mokesčiai pridedami prie šios kainos?

A.Chocianas:

TPI (Third Party Insurance) - tai privalomas civilinės atsakomybės (CA) draudimas. Mokesčiai - 20% PVM (Portugalijoje) jau yra įskaičiuoti į pateiktą kainą. Kiti papildomi mokėjimai gali būti tik už Jūsų pasirinktas papildomas paslaugas, kurias taip pat galite pažymėti užsisakydama automobilį. Jei tokių paslaugų nebus, nebus ir papildomų mokesčių.

Užduokite savo klausimą

Prieš užduodami klausimą, peržvelkite D.U.K., labai tikėtina, kad jau ten rasite atsakymą.

Patvirtinkite, kad nesate robotas.

Sužinok naujienas pirmas!

  • automobilio nuoma
  • pigi auto nuoma
  • automobilių nuoma
  • pigi mašinų nuoma
  • mašinos nuoma
  • išsinuomoti automobilį
  • autonuoma užsienyje
  • nuomos paieška